Advertisement

Almanya Merkez Bankası tarafından Frankfurt'ta yapılan açıklamada, sermaye piyasalarındaki tüm kur kayıplarına rağmen Alman halkının toplam sermayesinin 2011 yılında 149 milyar euro artarak 4,175 trilyon euro gibi rekor bir düzeye ulaştığı belirtildi.

Özel kişilerin borçlarının ise, yükselen inşaat kredileri nedeniyle 21 milyar euro artarak 1,55 trilyon euroya ulaştığı kaydedildi.

Bundesbank'ın açıklamasında, özel kişilerin sermayesindeki artışın istihdam piyasasındaki istikrardan ve ücretlerdeki yükselişten kaynaklandığı ifade edildi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
25 Mayıs 2012 Cuma, 10:59 Misafir yastık altındaki altın ve paranın kişinin kendisine bile faydası olmaz. para yastık altından üretime kaydırılmalı. almanya da yastık altı kültürü yok. para yastık altında değil üretim amaçlı piyasada değerlendirilirse bundan herkes fayda görür.
24 Mayıs 2012 Perşembe, 16:11 Misafir türkiyede ne kadar acaba. yastık altındaki altın ve döviz 1 milyar euro eder herhalde. aman bakan şimşek duymasın yastık altı vergisi getirir sonra