Advertisement

İstanbul Boğazı'na inşa edilecek 3. köprünün yapımını da içeren ''Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin Odayeri-Paşaköy (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Kesimi''nin ihalesinde teklifler salı günü açılıyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Karayolları Genel Müdürlüğü'nde yarın saat 13.00'te ihalede yarışan Salini-Gülermak Ortak Girişimi, İçtaş İnşaat Sanayi Ticaret AŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu ile Cengiz İnşaat-Kolin İnşaat-Limak İnşaat-Makyol İnşaat-Kalyon İnşaat Ortak Girişim Grubunun teklifleri açılacak. Teklifler yapım ve işletme süresi olarak sunulacak.

''Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin (3. Boğaz Köprüsü Dahil)Odayeri-Paşaköy Kesimi''nin ihalesi, 20 Nisan'da yapılmış ve ihalede Salini-Gülermak Ortak Girişimi, İçtaş İnşaat Sanayi Ticaret AŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu, MAPA İnşaat ve Ticaret AŞ ile Cengiz İnşaat-Kolin İnşaat-Limak İnşaat-Makyol İnşaat-Kalyon İnşaat olmak üzere 4 teklif değerlendirmeye alınmıştı.

Salini-Gülermak Ortak Girişimi, İçtaş İnşaat Sanayi Ticaret AŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu ile Cengiz İnşaat-Kolin İnşaat-Limak İnşaat-Makyol İnşaat-Kalyon İnşaat Ortak Girişim Grubu teknik yeterlilik için gerekli olan 70 puanı geçerken, MAPA İnşaat ve Ticaret AŞ, yeterli puanı alamamış ve ihale dışı kalmıştı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
29 Mayıs 2012 Salı, 02:50 Misafir ülkemizin daha bir çok altyapı yatırımına ihtiyacı var. bunlar gerekli mi diyenler zamanın ve dünyanın yerinde saydığını sanıyor galiba. amerikanın michigan eyaletinde ülkemizden fazla otoyol var. ülkemizin çevresini ve kentlerini yeniden yapılandırıp güzelleştirmeye, çok daha fazla yeni yol yapmaya, yeni ve büyük liman, havayolu ve aralarına demiryolu yapmaya ihtiycı var ki dünya ile rekabet edelim. ve artık şu yerli araç gamını da yapalım bir an önce. gereksiz diyenlere aldanmayın, motor ve ona bağlı sanayinin teknolojisini yakında izlemek ve üretmek için bu şart. başlanan iş bitmiş iştir.