Advertisement

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dünya güçlerini İran'ın nükleer programı konusunda çok yumuşak olmakla suçladı.

Netanyahu, Tel Aviv Üniversitesi'nde düzenlenen güvenlik konferansında, dünya güçlerinin İran'ın nükleer programı konusunda çok yumuşak olduklarını, ''yapılan görüşmelerden sonra İranlılardan sadece düşük seviyede uranyum zenginleştirme faaliyetine son vermesini istediklerini'' kaydetti.

Binyamin Netanyahu, ''İranlıların, her zaman nükleer silahlar geliştirme planlarında ilerlediklerini'' belirtti.

İran ve BM Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleriyle Almanya'dan oluşan ''5 artı 1'' ülkeleri, 23-24 Mayıs tarihlerinde Bağdat'ta nükleer konuda müzakerelerde bulunmuştu.

Müzakerelere ilişkin kendi önerilerini sunan ve ortak bir noktaya ulaşmayı hedefleyen taraflar, görüşmelere devam etme kararı almıştı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
31 Mayıs 2012 Perşembe, 09:12 Misafir israil önce sorumsuzca çoluk çocuk bebek demeden yaptığı katliamlara karşı dünyanın büyük çoğunluğunun kendisine karşı gösterilen vurdum duymaz tavrıyla şımarık bir üslüpla yine aynı tavrı sergiliyor. kendine meşru gördüğü nükleer gücün başkasında olmamasına tahammülü yok. dünya güçlerine iranı hedef gösteriyor. yok böyle saçmalık. dünya üzerinde kan dökmek adamların işi olmuş.
30 Mayıs 2012 Çarşamba, 17:29 Misafir israil bu dunyanin babasi o ne derse o olur
30 Mayıs 2012 Çarşamba, 13:57 Misafir israil nükleer yapabilir, onlar özel, ama iran yapamaz .oh ne ala memleket. bu dünyanın sahibi zannediyorlar kendilerini