Advertisement

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin dava kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, rahatsızlığı nedeniyle cezaevinden hastaneye sevk edildi.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde davanın bugün yapılan 17'nci duruşmasına katılmayan Yıldırım, tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'nden bir ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi.

Hastaneye, başhekimlik kapısından yoğun güvenlik önlemleri altında ve jandarmalar nezaretinde yürüyerek giren Yıldırım'a destek vermek isteyen bir grup, ''Büyük başkan'' şeklinde tezahürat yaptı.

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin dava kapsamında tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'nden rahatsızlığı nedeniyle hastaneye sevk edilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın sindirim sistemi ve denge bozukluğu şikayetleri olduğu bildirildi.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Yıldırım'ın doktorlarından Mustafa Serdar Arkan, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Aziz Yıldırım'ın sağlık durumuyla ilgili FB TV'ye açıklamalarda bulundu.

Mustafa Serdar Arkan, Aziz Yıldırım'ın uzun zamandır şikayetleri olduğunu ifade ederek, ''Biz kendisini detaylı tetkikler ve hastaneye yatması konusunda ikna etmeye çalışıyorduk. Ama bu süreçte daha aktif olmak istediği için bunu reddediyordu. Bugün bazı tetkiklerin kötü çıkması üzerine yatmayı kabul etti. Tetkikler halen sürüyor. İnşallah sağlığı daha iyi olur ve daha da açıklığa kavuşur'' dedi.

Arkan, Yıldırım'ın hastanede detaylı tetkiklerinin yapılacağını dile getirerek, ''Ağırlıklı olarak sindirim sistemi ve denge bozukluğu şikayetleri var. Ayrıca kendisinde kontrolsüz bir diyabet var. Burada kendisine beyin MR'ından, batın bölgesi MR'ına, şeker tetkiklerine kadar tüm tetkikler yapılacak. Birkaç gün burada kalması gerekir. Zaten tüm tektiler de bu sürede ancak biter'' ifadelerini kullandı.

Sağlık problemleri olmasına rağmen, Aziz Yıldırım'ın moralinin iyi olduğunu aktaran Arkan, ''Birlik ve beraberliğin devam etmesini istiyor. Ancak benim için önemli olan sağlığı. Onun için gerekenler yapılacak. Şimdilik beklemedeyiz. Kontroller yeni başladı. Bu konuda ayrıntılı bilgi vereceğiz'' diye konuştu.

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin dava kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, rahatsızlığı nedeniyle sevk edildiği hastanede kalması kararlaştırıldı.

Tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'nden getirildiği Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çeşitli tetkikler uygulanan Yıldırım'ın, bu tetkiklerin sonuçlarının alınması ve başka bazı incelemelerin yapılması amacıyla hastaneye yatışına karar verildiği öğrenildi.