Advertisement

Madonna, Live Nation Global Touring prodüksiyonu ve Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM)-GNL organizasyonu ile Türk Telekom Arena'da gerçekleştireceği konserden bir gün önce, sevgilisi ve dansçısı Brahim Zaibat ile birlikte korumaları eşliğinde siyah bir minibüsle Ayasofya Müzesi'ne geldi.

Burada yaklaşık bir saat kalan Madonna ve erkek arkadaşı, özel rehber eşliğinde müzeyi gezerek bilgi aldı. Ayasofya Müzesi'nin dışında kendisini bekleyen hayranları, Madonna'yı görebilmek ve fotoğraflayabilmek için adeta birbiriyle yarıştı. Korumalarının, görünmemesi için şemsiyeyle yüzünü kapattığı Madonna, Ayasofya Müzesi'nin dış kapısına yanaştırılan minibüse binerek Sultanahmet Camisi'ne geçti.

Madonna, Sultanahmet Camisi'ni, başını siyah bir eşarpla kapatarak gezdi. Yine özel rehberi eşliğinde caminin tarihi ve özellikleriyle ilgili bilgi alan Madonna'nın beraberindekilerle birlikte caminin namaz kılınan bölümüne geçmesi üzerine bazı vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi.

Madonna, yaklaşık yarım saat kaldığı Sultanahmet Camisi'nden ayrılırken bu kez de erkek arkadaşı şemsiyeyle sanatçının yüzünü kapatarak, resminin çekilmesini engellemeye çalıştı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
08 Haziran 2012 Cuma, 22:04 Misafir avrupanın bütün dom ve katedrallerini gezin içerde ibadet yapılan saatlerde dahi kimse size bir şey söylemez. bu ne vatandaş tepki göstermiş, iyice görgüsüzleştik ya. camii gezmeye mecbur mu sanki ama gelmiş ve iyi izlenimlerle gitmesi için bir şansımız var bunu da tepelim di mi? bu mu tasavvufun, mevlana 'nın, yunus emrelerin, hacı bayramların ülkesi... din eğitimini evet ben de savunuyorum ama hani nerde arapça eğitimi sizin ki, türk insanına türkçe olarak dinini öğretiyor musunuz, türkçe kuran okutuyor musunuz. yok. o zaman geriye ne kalıyor anlamını bilmediğin bazı sözleri ezberlemek...