Advertisement

''Cinsiyet Eşitliği ve Kalkınma'' konulu toplantıya katılan Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Martin Raiser, açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kollektifi üyesi oldukları öne sürülen bir grup kadın öğrenci, Raiser'i konuşmaya başladığı sırada çeşitli sloganlar atarak protesto etti.

Raiser'e yanlarında getirdikleri yumurtaları da fırlatan öğrenciler, güvenlik güçleri tarafından salondan çıkarıldı.

Salon dışında polislerle bir süre tartışan öğrenciler, toplantının yapıldığı Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nin ön kapısından çıkmak istedi.

Polisin binanın güvenlik kapısını kullanarak dışarı çıkarmak istediği öğrencilerin direnmesi üzerine 5 öğrenci, olay yerine gelen takviye ekiplerin de desteğiyle gözaltına alındı.

Gözaltı sırasında öğrenciler ile polisler arasında zaman zaman arbede yaşandı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
28 Haziran 2012 Perşembe, 16:41 Misafir bu ne saygisizlik ya, öğrenci misiniz anarşist mi, üstelik üniversite yani üniversal bilginin alindiği yer ha, yazik yazik. bedava okutursan böyle olur. madem protesto edeceksin, girme o salona sen de git karşi kaldirima güzelce boya, yap pankartlarini medeni bir şekilde protesto et. yok medeniyet öğretilmemiş ki illa yikilacak, dökülecek, kirilacak; saygisizlar. sizin ne hakkiniz var başkasini atciz etmeye, başkasina saldirmaya. eee, kanun devleti değil kabile devleti olunca böyle oluyor işte. batıda üniversite okumak ya çok başarılı burslu olacaksın ya 20 bin dolar/yıl, okuyacak kişi gidiyor