Advertisement

Fitch Türkiye Genel Müdürü Gülcan Üstay, Türkiye'nin kredi notu ile ilgili nihai kararı önümüzdeki 3 ay içinde açıklayacaklarını söyledi.

Kredi derecelendirme Kuruluşu Fitch Türkiye Genel Müdürü Üstay, BloombergHT.com Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran'ın sorularını yanıtladı.

"Durağan görünüm 1 yıl boyunca kredi notunun değişmeyeceği anlamına gelir" diyen Üstay, "Kredi notu ile ilgili nihai kararı önümüzdeki 3 ay içinde açıklayacağız. Şu anda kasım 2011'deki açıklamadaki yerimizdeyiz." açıklamasında bulundu.

Üstay Risk algılarının değiştiğini, ilginin derecelendirme kuruluşlarına bu yüzden arttığını belirtirken  "Krizden herkes ders aldı, derecelendirme kuruluşları da çıkardı." dedi.

Kararlarını cds piyasasına göre veremediklerini söyleyen Üstay, "Verdiğimiz karar, 12 saat önce kısıtlı sayıdaki yetkililere aktarılır,  en geç 24 saat içinde de kamuoyuna duyurulur." açıklamasını yaptı.

 

BU HABERE YORUM YAZ
 
06 Temmuz 2012 Cuma, 17:51 Misafir imkb bir ayda%25 yukarıda ne zaman yurtdışı piyasalar yüzünden satış baskısı olussa hemen not artırım haberleri veya bu gibi yorumlar yapılıyor ulkede enflasyon ve faizler geriliyor dıs ticaret acıgı azalıyor ama hala cok cok yuksek turkıye kendı kendıne yetebılen bir ekonomi değil gelir adaletsizliği çok yüksek sonuç olarak ekonomi büyüsede sağlıklı bir yapı göstermiyor . olasi bir doş sokta devletin mudahalesiozellestirmeler nedeniyle cok kisitli olur parite ve küresel ekonomik giditaş sebebiyle ihracatta onumuzdeki donem buyuk sikintilar yasanabilir sonuc olarak turkiye yatirim yapilmamali