Advertisement

Beşiktaş Kulübü'nde, mali sıkıntılar nedeniyle Erkek Voleybol Takımı'nın faaliyetleri durduruldu.

Beşiktaş Kulübü yönetimi, sponsor desteği bulunamaması nedeniyle geçtiğimiz sezon mücadele ettiği İkinci Lig'den Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi'ne yükselen siyah-beyazlı takımın ligden çekilmesine karar verdi.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sponsor bulunamadığı için takımlarının, Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi'ne katılmaması yönünde karar aldıklarını belirterek, ''Önümüzdeki sezon için Erkek Voleybol Takımımızın faaliyetlerini durduruyoruz. Takımımız ligde mücadele etmeyecek. Kulübün durumu düzelirse, sonraki sene tarar faaliyete geçirmeyi planlıyoruz'' dedi.

Siyah-beyazlı kulübün mali durumunun kamuoyu tarafından bilindiğini hatırlatan Çebi, şunları kaydetti:

''Tasarruf yapılması gereken bir süreç içerisindeyiz. Yönetim olarak amatör şubelerin sponsorlar tarafından desteklenmesini planladık. Sponsor olarak desteklenebilenlerle yolumuza devam edeceğiz. Sponsor desteği bulamadığımız amatör faaliyetlerimizi, Beşiktaş'ın mali durumu düzelinceye kadar maalesef durdurmak zorundayız. Çok üzülsek dahi, acı olan bu kararları olmak durumunda kalıyoruz. Oyuncuların ücretini ödeyemeyen, başı önde olan yöneticiler olmak istemiyoruz.''