Advertisement

CHP'nin 34. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu, 1164 delegenin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.

Ankara Spor Salonu'ndaki kurultayda 1232 geçerli oyun 1164'ünü alan Kılıçdaroğlu, yeniden genel başkan oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Kardeş kavgasının olmadığı, çocukların yatağa aç girmediği, barışın, huzurun, onurun olduğu bir ülke için yola çıktık. Yolculuğumuz devam edecek'' dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 34. Olağan Kurultayında 1164 delegenin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçilmesinin ardından bir teşekkür konuşması yaptı.

Sanatçı Onur Akın'la sahneye gelen ve Akın'ın, ''Bir ıslık da sen çal'' şarkısı eşliğinde salonda bulunanları selamlayan Kılıçdaroğlu, değişim, dönüşüm, aydınlık bir Türkiye için, hiç kimseyi ötekileştirmemek, herkesi kucaklayarak, baştacı ederek, Türkiye'yi yaşanabilir bir ülke yapmak adına yola çıktıklarını belirterek, şunları söyledi:

''Kardeş kavgasının olmadığı, çocukların yatağa aç girmediği, barışın, huzurun, onurun olduğu bir ülke için yola çıktık. Yolculuğumuz devam edecek. Bu süreçte destek, gönül veren, el veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Hepinize yürekten muhabbetlerimi sunuyorum.''

Kılıçdaroğlu'nun teşekkür konuşmasının ardından kurultayın birinci gün çalışmaları tamamlandı. Kurultay Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeliklerine seçim yapmak üzere yarın sabah 08.30'da yeniden toplanacak.

BU HABERE YORUM YAZ
 
18 Temmuz 2012 Çarşamba, 10:51 Misafir chp nin yeniden gerçek bir türkiye partisi olmasını tüm samimiyetiyle arzulayan bir kişi olarak bu kurultayda benim için hiçbir sürpriz olmadı.chp aynı chp.daha iyi anlaşılması adına; 1.özgürlük diye kaos ve anarşinün topluma yayılmasını teşvik ediyorsun, okusun diye üniversiteye gönderilen çocuklarımızın bakan yumurta atması özgürlük değildir.2.savaş istemiyoruz diyorsun, savaş isteyen yok.bu coğrafyayı iran ve rusyanın eline bırakamazsın, gerkirse şekillendirmen lazım. 3.hala ne trafik, ne kentsel altyapı, ne ihracat, ne turizm konusunda ortaya koyduğun hiç bir somut bir şey yok, ancak laf.