Advertisement

Hisarcıklıoğlu: Geçen yılki büyüme zor yakalanır

Hisarcıklıoğlu: Geçen yılki büyüme zor yakalanır

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ''Geçen yılki büyüme rakamlarını bu sene zor yakalayacağız gibi gözüküyor'' dedi

21 Temmuz 2012 Cumartesi, 18:04 Güncelleme: 23 Temmuz 2012 Pazartesi, 11:26

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, ekonomide geçen yılki büyüme rakamlarının bu yıl yakalanmasının zor gibi gözüktüğünü belirtti.

Hisarcıklıoğlu, TOBB yönetim kurulu üyeleri ile birlikte geldiği Kayseri'de Vali Mevlüt Bilici'yi ziyaret etti.

Kayseri'nin büyüyüp gelişmesinde birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu, vali, belediye başkanı ve şehrin diğer ileri gelenlerinin birlik ve beraberliğin sağlanmasına çok büyük katkı sağladığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, Kayseri'nin bu yönünün diğer illere rol model olduğunu ve gittikleri her yerde Kayseri'nin başarısını anlattıklarını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, bir gazetecinin ''Havalar sıcak gidiyor, ekonomi de sıcak mı?'' şeklindeki sorusunu ''Ekonomide soğutma var'' diye yanıtladı.

Ekonomide geçen yıl ki büyüme rakamlarının bu yıl yakalanmasının zor olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, ''Ekonomide soğutma var. Biz istiyoruz ki, geçen yıl ki başarı hikayemiz gibi, yani yüzde 8,5 büyümek, dünyanın hızlı büyüyen ilk 3 ekonomisinden birisi olmak istiyoruz. Ama bu sene bu rakamları zor yakalayacağız gibi gözüküyor. Biraz ekonomi soğuk gidiyor'' diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, Vali Bilici'ye özel bastırılmış ve Mehmet Akif Ersoy'un yayımlanmamış şiirlerinin yer aldığı ''Safahat'' hediye etti. Bilici de günün anısına Hisarcıklıoğlu'na plaket takdim etti.

Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret etti. TOBB heyeti, ziyaret turunu Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Ticaret Borsası ile sürdürdü.ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 96.861 -0,03
USD/TRY 5,8132 0,14
EUR/TRY 6,5531 0,17
EUR/USD 1,1247 0,13
FAİZ 21,25 0,00
ALTIN/ONS 1.275,52 -0,02
BRENT 71,97 0,49
© haberturk.com
Yukarı