Advertisement

Citigroup Inc.'nin teknik analizine göre, bu yıl beşinci kez aylık bazda düşüşe hazırlanan altın, flama olarak adlandırılan formasyonu aşağı yönde kırması durumunda, yüzde 11 daha düşebilir.

Flama formasyonu, daha düşük seviyelerde gerçekleşen zirveler ve daha yüksek seviyelerdeki tabanlar serisinin günlük işlem bandının daha daraldığını göstermesiyle oluşuyor. Fiyatların gitgide daha da konsolide olması ile birlikte, Citigroup'ta kurumsal müşteri grubunun emtia analisti Sterling Smith'e göre, bu formasyon, "güçlü bir kırılmayı" işaret ediyor. Smith, fiyatların, dünkü New York Comex kapanışı olan ons başına 1,576.20 dolardan, Eylül ayının ilk haftasında 1,410 dolara düşebileceğini kaydetti.

Smith, Chicago'dan telefonla yaptığı değerlendirmede, "Aşağı yönlü hareket süratli ve şiddetli olacak" dedi ve "Kısa vadeli koşullar çok destek verici değil ve fiyat hareketi kötü görünebilir" değerlendirmesinde bulundu.

Altın, 6 Eylül'de ons başına 1,923.70 dolar ile rekor seviyeye çıktıktan sonra yüzde 18 ve Ocak ayının sonundan bu yana ise yüzde 9.4 düştü. Altın bu ay yüzde 1.7 kaybetti.

 
BU HABERE YORUM YAZ
 
03 Ağustos 2012 Cuma, 10:38 Misafir eylül ayi kararlariyla altinin düşüşü kaçinilmaz olacak
28 Temmuz 2012 Cumartesi, 01:24 Misafir evet arkadaşlar şurası kesin ki bu yorumlara itibar etmeyin . neden mi
26 Temmuz 2012 Perşembe, 15:57 Misafir kimse altının yükselişini engelleyemeyecek sabredin arkadaşlar para kaybetmenizi istiyorlar altınınızı sakın bırakmayın bu ekonomik simsarlara