Advertisement

ABD hisseleri, Hewlett-Packard Co.'nun rallisinin Dallas Fed Başkanı Richard Fisher'in şu anki teşviklerin yeterli olduğu yolundaki açıklamalarını dengelemesiyle üç gün süren kazançların ardından dalgalı bir seyir izledi.

Hewlett-Packard kazanç beklentilerini arttırması ve girişim hizmetlerinin başına yeni bir direktör atamasıyla yüzde 2.4 yükseldi. Dean Foods Co., WhiteWave kolunun 300 milyon dolarlık halka arz dosyasını göndermesinin ardından yüzde 38'lik bir sıçrayış yaptı. McDonald's Corp. değişmeyen global Temmuz satışlarına rağmen yüzde 1.9 değer kaybetti. ABD'nin piyasa değeri bakımından en büyük online seyahat acentası Priceline.com Inc. hayal kırıcı kazanç verilerinin ardından yüzde 16 geriledi.

Standard & Poor's 500 Endeksi yüzde 0.1'den daha az yükselerek New York saatiyle 12:59'da 1,401.53 puan oldu. Dow Jones 9.08 puan, yüzde 0.1, yükselerek 13,177.68 puana ulaştı. Bu raporun yazıldığı sırada S&P 500 Endeksinde listelenen şirketlerin işlem görme oranı 30 günlük ortalamanın yüzde 10 altında gerçekleşti.

Conifer Securities LLC'nin hisse işlem direktörü Rick Fier, olayın şirketsel kısmının hala çok iyi göründüğünü söyledi. Fier, "kazançlar çoğunlukla tamamlandı. Şimdi insanlar kafalarını kaşıyorlar. Piyasa şu anda biraz 'dibi al' mentalitesine dönmüş durumda" dedi.

S&P 500, 5 ayın en düşük seviyesini gördüğü 1 Haziran'dan bu yana neredeyse yüzde 10'luk bir ralli yaptı. Ralli, endeksi dün 1,104.35 puana getirirken, bu seviye hem 2 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviye oldu hem de Wall Street stratejistlerinin sene sonu için öngördüğü 1,389 puanın üstüne çıktı.