TVRadyo

"Ölüm Kraliçesi" ABD'ye teslim edildi

"Ölüm Kraliçesi" ABD

Süper modelleri uyuşturucu kuryesi olarak kullanan kartel patroniçesi Sandra Avila Beltran ABD'ye teslim edildi

10 Ağustos 2012 Cuma, 13:08 Güncelleme: 12 Ağustos 2012 Pazar, 13:29

 

Meksika, uyuşturucu patroniçesi olduğu iddia edilen ve ''Pasifik Kraliçesi'' olarak tanınan Sandra Avila Beltran'ı ABD'ye iade etti.

Başsavcılık, başkent Meksiko yakınlarındaki Toluca Havaalanı'nda Amerikalı yetkililere teslim edilen Avila'nın Miami'ye götürüldüğünü ve kokain kaçakçılığı suçlamasıyla yargılanacağını açıkladı.

Meksika'da benzer suçlardan aklanan Avila'nin avukatları, ABD'ye iadesini engellemeye çalışmış ancak başarılı olamamıştı.

Haziran ayında ABD'ye iade edilmesine karar verilen Avila'nın, Chicago kentinde ele geçirilen kokainle ilgisi olduğu sanılıyor.

Savcılar, Avila'nın Kolombiya'dan ABD'ye kokain kaçakçılığı yapan bir gruba üye olduğunu ileri sürüyor.

2007 yılında para aklamak suçlamasıyla tutuklanan ve Meksika'nın Nayarit kentinde cezaevinde tutulan Avila ise suçsuz olduğunu iddia ediyor.

Savcılar, on yılı aşan bir süreden beri uyuşturucu kaçakçılığı yapmakla suçladıkları Avila'nın Kolombiyalı Juan Diego Espinoza ile ilişkisi sayesinde Meksika'daki güçlü Sinola çetesi ile Kolombiya'daki Norte del Valle çetesi arasında bağlantı kurduğunu da ileri sürüyor.

 

-Uyuşturucu kuryesi melekler

İddialara göre kartel, uyuşturucu olarak "Melek" diye kodladıkları eski süper modelleri ve güzellik kraliçelerini kullanıyordu. Kolombiyalı eski güzellik kraliçesi Angie Sanselmente Valencia'nın da içinde olduğu isimler kuryelik konusunda suçlanmıştı.

-Hayatı beyazperdede

Umutsuz Ev Kadınları filmiyle dünyanın tanıdığı Latin güzel Eva Longoria'ya Sandra Avila Beltran'ın hayatını canlandırması için teklif götürüldü. Hala vizyonda olan Savages / Vahşiler filminde de Beltran'ın hayatına gönderme yapılmıştı.

 

ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 97.988 1,94
USD/TRY 6,2907 1,46
EUR/TRY 7,3950 1,11
EUR/USD 1,1749 -0,24
FAİZ 25,40 0,32
ALTIN/ONS 1.200,04 -0,59
BRENT 78,80 0,13
Yukarı