Advertisement

Kanada ziyaretinde açıklamalarda bulunan Almanya Şansölyesi Angela Merkel Perşembe günü ülkesinin, euroyu korumak için elinden geleni yapma konusunda kararlılığını ve bağlılığını sürdürdüğünü savundu.

Merkel'in açıklamaları, geçtiğimiz ay Avrupa Merkez Bankası'nın euroyu korumak için yetkisi dahilindeki her şeyi yapacağını söyleyen AMB Başkanı Mario Draghi'nin sözlerinin ardından geldi.

Draghi'nin ifadelerinin, Yunanistan krizinin 2 yıl önce başlamasından bu yana kendilerinin de defalarca tekrar ettiği bir şey olduğunun altını çizen Merkel, Kanada Başbakanı Stephen Harper ile yaptıkları ortak basın toplantısında bir kez daha Almanya'nın euroyu korumak adına her şeyi yapacağını söyledi.

Merkel, "Draghi'nin yorumları tamamen bizim uzun süredir söylediklerimizi yansıtıyor" dedi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
17 Ağustos 2012 Cuma, 08:54 Misafir tabi̇ korunacak bi̇r şartla, ab küçülerek. nedi̇r bu. belci̇ka.almanya fransa avusturya,i̇svec,hollanda fi̇nlandi̇ya luksenbur olmak üzere bu ülkler i̇le ab yoluna devam edecek bu nezaman olur bu 2014 yilindan sonra gercekleşecek 2013 yunani̇stan ve di̇ğerleri̇ni̇n eurodan ayrilma yili olacaktir di̇ğerleri̇ eu kullanmaya devam edecekler