Advertisement

Fed'in Çarşamba günü yayınladığı ve parasal genişleme sinyalleri veren son toplantı tutanaklarını değerlendiren St. Louis Fed Başkanı James Bullard, tutanakların, geçtiğimiz ayki ilerlemeleri kapsamadığından ötürü "bayat" olduğunu söyledi.

Fed Açık Piyasa Komitesi'nin 31 Temmuz-1 Ağustos'taki toplantısının tutanakları, ekonomik toparlanmanın sürdürülebilir bir zemine oturmaması hâlinde parasal genişleme hamlelerine hız verileceğine işaret etti.

Tutanakların yeni faktörleri değerlendirmeye almamadığını söyleyen Bullard, Fed'in son toplantısından bu yana dünyanın en büyük ekonomisinde açıklanan verilerin "daha güçlü" geldiğine dikkat çekti.

Fed'in son toplantısından bu yana perakende satışlar, Tüketici Güveni, sanayi üretimi ve istihdam verileri beklentileri aştı.

Bullard, şu anda hamlelerini gözden geçirmelerini gerektiğini belirterek, piyasanın çok büyük bir atak beklediğini, ancak verilerin bunu gerektirecek bir duruma işaret etmediğini söyledi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
24 Ağustos 2012 Cuma, 14:14 Misafir elinizde eu ro var galiba... :)))
24 Ağustos 2012 Cuma, 10:06 Misafir eylulde parayı basıp ekonomıyı canlandırmazsanız obamada gider bernankede bu gayet acık ve net suan tum ıpler ellerındeyken bu fırsatı kacırmazlar dıye dusunuyorum aksı halde ıkısıde gidici