Advertisement

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras ile bir araya geldi, borç sorununun görüşen Şansölye, Yunanistan'ın sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

 

Şansölye Merkel, Yunanistan'a yapılacak yardımlar konusunda hızlı bir şekilde karar verilmemesi ve Troyka'nın raporunun beklenilmesi gerektiğini belirtirken "Euro, Avrupa entegrasyonunun bir simgesi olduğu için Yunanistan'ın Euro Bölgesi'nde kalmasını istediklerini'' vurguladı.

Merkel,Samaras ile bundan sonra atılacak adımları görüştüğünü, ülkesindeki ekonomik büyümenin sağlanması için öncelikle kaybedilen güvenin yeniden kazanılması gerektiğini, bu nedenle sorumlulukların yerine getirilmesi gerektiğini kaydetti.

Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Yunanistan'a yapılacak yardımlar konusunda görüş ayrılığı içinde olup olmadığının sorulması üzerine de, kendisinin bu konuda Hollande ile aynı görüşleri paylaştığı izlenimini edindiğini söyledi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
24 Ağustos 2012 Cuma, 16:58 Misafir merkel zaman kazanmanın bütün kredilerini kullandı ve sınıra dayandı artık bundan sonrası samarasın para ve zaman dilenmesi değil ab den cıkış prosedürleri konusulucaktır