Advertisement

Geçtiğimiz haftanın sonunda mahkemenin verdiği karar ile Samsung'dan 1 milyar doların üzerinde tazminat almaya hak kazanan Apple, patentlerini korumak için tazminatla yetinmeyeceğe benziyor.

Bloomberg News tarafından bir mahkeme dosyasına dayandırılan habere göre Apple Inc., Samsung'un patentini izinsiz kullanarak ürettiği en az 8 mobil cihazın ABD'de yasaklanmasını istiyor.

Yasaklanması istenen ürünler arasında Galaxy, S 4G, S2 AT&T, S2 Skyrocket, S2 T-Mobile, S2 Epic 4G, S Showcase, Droid Charge ve Prevail gibi ürünler yer alıyor.

Mahkeme verdiği kararda Samsung'un 7 patentten en az altısını izinsiz kullandığını belirtmişti.

Günün erken saatlerinde Samsung tarafından yapılan açıklamada dava sonucunun şirket karlarına çok etki etmeyeceğinin beklendiği ifade etse de Samsung hisseleri gün içerisinde son 4 yılın en büyük düşüşünü gerçekleştirdi.

Analistlere göre, son mahkeme kararı Samsung'un yeni ürünlerinin piyasaya sürümünü ertelemesine sebep olabilir.

BU HABERE YORUM YAZ
 
07 Eylül 2012 Cuma, 11:43 Misafir bunun tekellikle ne alakası var! patent yasasını çiğne başkasının çalışıp keşfettiği şeyi çal kullan ne ala çin mallarını taklit deyip beğenmeyenler küçümseyenler bu işi kore (samsung) yapınca bakalım ne yapıp ne diyecekler!
31 Ağustos 2012 Cuma, 17:02 Misafir apple haklı.samsung bence telefon işinden çekilsin.
30 Ağustos 2012 Perşembe, 18:01 Misafir piyasa apple tekeline kalmasın. samsung a destek...