Advertisement

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Mısır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Essam Elhaddad ile bir araya geldi.

Dolmabahçe Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde basına kapalı gerçekleşen ikili görüşme ve heyetler arası görüşmede Türkiye tarafına Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Mısır tarafına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Essam Elhaddad başkanlık etti.

Görüşmede, Mısır Maliye Bakanı Mumtaz El Saaid ile Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Ashraf Al Araby de hazır bulundu.

Edinilen bilgiye göre, toplantıda, Türkiye ve Mısır'ın yakın işbirliği çerçevesinde, Mısır ekonomisini destekleyecek 2 milyar dolarlık finansman paketi üzerinde mutabakat sağlandı.

Taraflar toplantıda her iki ülkedeki gelişmeleri, ticari ilişkileri ve yatırım fırsatlarını ele aldı, Türkiye'nin Mısır'a sağlayacağı 2 milyar dolarlık finansman paketinin çerçevesi üzerinde mutabakata vardı.

Finansman paketiyle Mısır'ın uluslararası rezervlerinin güçlendirilmesi, Mısır hükümetinin altyapı planının desteklenmesi ve böylelikle Mısır'ın makro ekonomik istikrarı ile büyüme perspektifine katkı sağlanması hedefleniyor.

BU HABERE YORUM YAZ
 
09 Ekim 2012 Salı, 12:55 Misafir muhakkak 2 milyar doların karşılıgı vardır kise korkmasın rahmetli özalın dedigi gibi memurum işini bilir hükümette işini biliyor boşuna para vrmez
17 Eylül 2012 Pazartesi, 01:13 Misafir yoldami buldunuz 2 milyar dolar parayi? daha gecen hafta butce tutmuyor diyerek zam hazirladiniz vatandasin canini yakmaktan baska bisey yaptiginiz yok
15 Eylül 2012 Cumartesi, 18:52 Misafir yine mi hay huya para döküyoruz. ülkenin 7 milyon insanı beleş yaşamaya alıştırılmış yardımlarla yaşıyor, 3,5 milyon öürencinin harçları kaldırılıyor, asla evrensel standartlarda olmayan eğitim, sağlık ve hukuk bedava, şimdi de mısıra 2 milyar dolar finans paketi. ama hükümet yaklaşık 10 milyar tl gelir artırıcı önlem için 40 kalem üzerinden ilave vergi koymak için hazırlık yapıyor. bu ülke kominist ülke mi herşey bedava. ben niye para ödüyorum o zaman ben niye sigorta yaptırıyorum. bu kadar dengesiz ekonomi mi olur? şu bedavacılığı kaldırın artık.