Advertisement

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Ne zarar gördünüz imam hatip okullarından da bunları kapattınız? Ne yaptı imam hatipliler size de bunları kapattınız? İmam hatip okullarından terörist yetişmediği için mi imam hatip okullarını kapattınız? Anarşistler yetişmediği içini mi imam hatip okullarını kapattınız? Vatana hizmet aşkıyla yandıkları için mi imam hatip okullarını kapattınız?'' dedi.

Başbakan Erdoğan, ''Açıkçası ben, evlatlarım, birçok bakan arkadaşlarım imam hatip lisesi mezunları olarak, bugün imam hatip okullarına itibarını iade etmenin bahtiyarlığını, bunun tarifsiz heyecanını yaşıyoruz'' açıklamasında bulundu.

''Anamuhalefet bir kampanya başlattı. 66 ay ile bir sıkıntıları vardı." diyen Erdoğan "Gidip hastanelerden rapor alma kampanyası başlattılar. Yani bu raporları almak suretiyle çocuklarımızı okullara başlatmayacaklardı. Ne oldu? Yüzde kaç? Normalde daha azdı yüzde 3'tü, şimdi yüzde 4. Kampanyanızın neticesi bu. Ey anamuhalefet, ey CHP, bu millet size itibar etmiyor. Ne yaparsanız yapın bu millet size itibar etmiyor'' diye seslendi.

Erdoğan, ''Şu anda Türkiye'de 66 aylık çocukların hemen tamamını anne babaları okula göndermiş durumdalar. Benim torunum da bugün okula başlamış durumda, o da 66 aylık'' dedi.

 

BU HABERE YORUM YAZ
 
19 Eylül 2012 Çarşamba, 01:11 Misafir vatan aşkıyla yanıp tutuşan imam hatip mezunları üniversite sınavında 40 matematik sorusundan 1 ortalama tutturamıyor.bu ne biçim vatan aşkı
18 Eylül 2012 Salı, 16:41 Misafir ülke büyüyor, millet hizmet görüyor, durmak yok yola devam. sayın başbakan milletin teveccühü seninle. çünkü sen hep milletinle iç içe oldun.
18 Eylül 2012 Salı, 14:58 Misafir demagojiye bak:) sen geldiğinde terör mü vardı? senin o saçma önermene karşı "demek ki imam hatip açmak için terörle mücadele etmiyorsun" derlerse ne dersin? beceremedin rte. ne suriye ne terör ne dış politika ne ab. kıvıramadınız bu işi.