Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Ne zarar gördünüz imam hatip okullarından da bunları kapattınız? Ne yaptı imam hatipliler size de bunları kapattınız? İmam hatip okullarından terörist yetişmediği için mi imam hatip okullarını kapattınız? Anarşistler yetişmediği içini mi imam hatip okullarını kapattınız? Vatana hizmet aşkıyla yandıkları için mi imam hatip okullarını kapattınız?'' dedi.

Başbakan Erdoğan, ''Açıkçası ben, evlatlarım, birçok bakan arkadaşlarım imam hatip lisesi mezunları olarak, bugün imam hatip okullarına itibarını iade etmenin bahtiyarlığını, bunun tarifsiz heyecanını yaşıyoruz'' açıklamasında bulundu.

''Anamuhalefet bir kampanya başlattı. 66 ay ile bir sıkıntıları vardı." diyen Erdoğan "Gidip hastanelerden rapor alma kampanyası başlattılar. Yani bu raporları almak suretiyle çocuklarımızı okullara başlatmayacaklardı. Ne oldu? Yüzde kaç? Normalde daha azdı yüzde 3'tü, şimdi yüzde 4. Kampanyanızın neticesi bu. Ey anamuhalefet, ey CHP, bu millet size itibar etmiyor. Ne yaparsanız yapın bu millet size itibar etmiyor'' diye seslendi.

Erdoğan, ''Şu anda Türkiye'de 66 aylık çocukların hemen tamamını anne babaları okula göndermiş durumdalar. Benim torunum da bugün okula başlamış durumda, o da 66 aylık'' dedi.