Advertisement

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde temizlik işçisi ile bir çocuk arasında ''Oğlum bak git'' diye başlayan ve sonrasında süpürgeli kavgaya dönüşen olay mahkemeye taşındı.

Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, belediye temizlik işçisi şüpheli Selçuk K.'nın, 11 Mayıs 2012'de temizlik yaptığı sırada Gölcük Ali Paşa Caddesi'nde mağdur Yasin K'nın (17) arkadaşıyla uygunsuz konuştuğunu görmesi üzerine uyardığı belirtildi.

Mağdur Yasin K'nın da bunun üzerine, Selçuk K.'ya ''sinkaflı'' sözler söylemesi üzerine, Seçluk K.'nın, mağdurun haksız tahriki altında temizlikte kullandığı ağaç saplı süpürge ile mağdura bir kez vurarak Yasin K'yı yaraladığı kaydedilen iddianamede, Yasin K'nın olay sonrası basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandığı vurgulandı.

İddianamede, Yasin K'nın bu olaydan dolayı şüpheli Selçuk K.'dan şikayetçi olduğuna yer verilerek, şüphelinin alınan savunmasında suçunu inkar ettiği kaydedildi.-Suç aleti süpürge adli emanette

Şüpheli Selçuk K.'nın olayda kullandığı süpürgenin TCK'nın 54. Maddesi uyarınca el konulması istenen iddianamede, Selçuk K.'nın TCK'nın ''kasten yaralama'' suçunu düzenleyen 86/2, 3-e maddeleri uyarınca 2 yıldan 5 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması talep edildi.

İddianamede, şüphelinin söz konusu suçu ağır tahrik altında işlediği belirtilerek, şüpheliye 1,5 yıldan 3 yıl 9 aya kadar hapis cezası verilmesi istendi.

Söz konusu iddianameyi kabul eden Gölcük Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada, yaşı küçük mağdur için avukat ve sosyal hizmet uzmanı istenmesine karar verildi.

Mahkeme, diğer eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde temizlik işçisi Selçuk K. ile kendisini elindeki kemerle taciz eden 17 yaşındaki Yasin K. arasındaki ''Oğlum bak git'' diye başlayan diyalog ve süpürgeli kavga bir süre önce sosyal paylaşım sitelerinde en fazla izlenen görüntüler arasında yer almıştı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
24 Eylül 2012 Pazartesi, 21:53 Misafir sivil toplum kuruluslari-avukatlar-barolar,görmezmisiniz bir gariban kurban ediliyor.bu hakimler neye nhizmet ederler bir bilen varmi?
24 Eylül 2012 Pazartesi, 14:07 Misafir bu ülkede kız çocuguna taciz yapılıp kendi rızası diye karar veren hakimler ve savcılar var adamlar pkk diye diye basbas bagırıyor polis askeri şehit ederler onlara laf yok bizim garibanları içeri atarlar yaşın demokrasi deriz biz millet olarak bugunü var sayıp yarını yok bilenlerdeniz
22 Eylül 2012 Cumartesi, 13:12 Misafir hakim kesin videoyu izlememiştir izlediyse bile delil olarak kabul edilmemiştir işçi dayıyı mağdur etmek için uğraşır dururlar artık yuhhh beee