Advertisement

Nomura analistleri Saeed Amen ve Geoffrey Kendrick, Amerikan Merkez Bankası Federal Rezerv'in Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) son gevşetme politikasının birçok farklı cepheden bakıldığında altını boğa döngüsüne sokması gerektiğini belirtirlerken kıymetli metalin yıl sonunda ons başına 2000 doları bulabileceği yönünde tahmin yürütttüler. Analistlerin hazırladıkaları raporda göze çarpan diğer noktalar ise şunlar:

• Diğer merkez bankalarının da gevşetme politikası izlemesi altının yükselişinde ayrıca etkili olacaktır. FOMC'nin toplantısından bu yana altının sıradışı performansı buna iyi bir kanıt olarak gösterilebilir.

• Nomura, 1,740 dolar civarını gördüğünde dip seviye olarak kabul edip altın alırım derken, önümüzdeki haftalarda ise ons başına 1850 dolar bekliyor.

 

BU HABERE YORUM YAZ
 
25 Eylül 2012 Salı, 16:06 Misafir altın kazık piyasasına çoktan girdi
25 Eylül 2012 Salı, 12:24 Misafir yükseldiği zaman yükselmesine göre yorumlar yapiliyor indiğinde inmesine göre yorumlar yapiyorlar. elbet bu altin tavan yapacak yaparkende can yakacak tabanda yaptiğinda yine can yakacak bilindiği gibi 105 den altin alanlar vardi....
25 Eylül 2012 Salı, 12:07 Misafir yıl sonunda altın konusunda kimlerin yalancı olacağını göreceğiz. soros ve nomuro gibi adamlar ellerindeki milyarlarca dolarlık altının spekülatif olarak artması için durmadan spekülatif açıklama yapıyorlar. eğer yıl sonunda altın 2000 doları görmez ise hepsinin "yalancı" olduğu ortaya çıkacak. yok eğer 10 ay sonra 2 bin dolar olacaksa, zaten o zaman bu kadar düşük faiz bile aynı kazancı getirmiş oluyor.