Advertisement

Kanada Dışişleri Bakanı John Baird, Suriye'den atılan top mermisinin Akçakale'ye düşerek 5 vatandaşın ölümüne neden olması üzerine bir açıklama yaptı. Bakan Baird, "Türkiye'nin yanındayız" dedi.

Suriye'nin saldırısının ardından Federal Parlamento'da kısa bir basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Baird, "Her ülkenin meşru müdafaa hakkına saygı duyuyoruz ancak bir kez daha tarafları sükunete çağırıyoruz" dedi.

NATO'nun kararlarını ve açıklamalarını desteklediklerini belirten Baird, "kendi ülkesindeki onbinlerce masum insanı katleden Beşşar Esad'in şimdi de komşularına saldırmaya başladığı"nı kaydetti.

Aralarında 6 yaşında masum bir çocuğun da bulunduğu 5 Türk sivilin ölümünden üzüntü duyduklarını açıklayan John Baird, "Bütün dünya, zalim Esad rejiminin sona ermesi için daha fazlasını yapmalı. Suriye halkı, bu zalim ve kanlı rejimden daha iyisini hakediyor. Kanada olarak Suriye halkının özgürlük mücadelesini desteklemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

BU HABERE YORUM YAZ
 
04 Ekim 2012 Perşembe, 11:13 Misafir Savaşa Rusya girerse Dolar 5 TL olur. Bu sabah gittim tüm paramla 90 bin dolar aldım. Bankaya yatırmadım çünkü savaş anında devlet bankadaki paralara el koyuyormuş :)
04 Ekim 2012 Perşembe, 11:06 Misafir arkadaşlar savaş büyürse dolar 3 tl olur mu? 140 bin tl param var. hepsiyle dolar almayı düşünüyorum...