Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Sinemaseverler biri 3 boyutlu animasyon olmak üzere 7 yeni film ile vizyonda buluşuyorlar.

Senaristliğini Luc Besson ve Robert Mark Kamen'in yaptığı aksiyon ve gerilim filmi ''Takip: İstanbul''un yönetmenliğini, Olivier Megaton üstlendi.

Filmin ilk serisinde Liam Neeson'ın kızını kaçıran ve yine Neeson tarafından öldürülen çete elemanlarından birinin babası, bu sefer de intikam almak için Neeson'ın İstanbul'da tatil yapan karısını kaçırır. Emekli CIA ajanı Bryan Mills de olayın takipçisi olarak bunu yapanları yakalamaya çalışır.

Filmde, Liam Neeson'ın yanı sıra Maggie Grace, Famke Janssen, Rade Serbedzija, Luke Grimes, John Gries ve Leland Orser rol alıyor.


-Erkek Striptizci'nin hayatı

Steven Soderbergh'in yönettiği ''Striptiz Kulübü'', haftanın komedi yapımı.

Channing Tatum, Alex Pettyfer ile Matthew McConaughey'in başrollerini paylaştığı film, erkek striptizci olarak çalışanların dünyasında yaşadıklarını irdeliyor.

 

-16 yıl sonra ikinci bölümü ile beyaz perdede

Haftanın dram yapımı olan ''Güneş Yanığı 2''nin yönetmenliğini Nikita Mikhalkov yaptı.

Nikita Mikhalkov, Dmitriy Dyuzhev ve Mikhail Efremov'un başrollerini paylaştığı filmin konusu şöyle:

''Mikhalkov'un canlandırdığı kahraman Albay Kotov ilk filmin sonunda idama mahkum edilmesine rağmen canını kurtarmış ve İkinci Dünya Savaşı'nda cephede savaşmaktadır. Karısı Maroussia eşinin öldüğüne inanmakta, kızı Nadia ise babasından nefret etmektedir. En kötüsü ise ezeli düşmanı Mitya suikastten kurtulmuştur ve Stalin'in emirleri uyarınca Kotov'un peşine düşer.''-Sammy'nin ve Ray'in, akvaryumdan kaçış mücadelesi''

Bu hafta özellikle küçük izleyicileri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen ''Sammy'nin Maceraları 2'', sevimli deniz kaplumbağaları Sammy ve Ray'in keyifli serüvenini üç boyutlu olarak beyaz perdeye taşıyor.

Ben Stassen'in yönettiği filmde, deniz kaplumbağası Sammy ve Ray, mercan adasında, yumurtadan yeni çıkan Ricky ve Ella'yı denize götürürken kaçak avcılar tarafından yakalanırlar ve kendilerini Dubai'de dev akvaryum içinde bulurlar. Sammy ve Ray çeşitli kaçış denemesinden sonra güney denizlerine doğru yol alırlar.-Fatih Akın filmi: ''Cennetteki Çöplük''

''Cennetteki Çöplük'', yönetmenliğini Fatih Akın'ın yaptığı bir belgesel film.

Filmde, Trabzon'un Sürmene ilçesine bağlı Çamburnu beldesinde oluşturulmak istenen çöp depolama alanına karşı çıkan yöre halkının, 12 yıldır sürdürdüğü mücadele anlatılıyor.-Dram ve gerilim yapımı: ''Gölgede Dans''

Dram ve gerilim filmi ''Gölgede Dans''ın yönetmenliğini James Marsh yapıyor.

Filmde, eski bir İrlanda Cumhuriyet Ordusu üyesi olan kadının, İngiltere'nin MI5 (Military İntelligence Section 5) için bir muhbire dönüşmesi anlatılıyor.

Senaristliğini James Marsh ve Tom Bradby'ın yaptığı filmin başrollerini Clive Owen, Gillian Anderson ve Domhnall Gleeson paylaşıyor.-Haftanın romantik filmi

Haftanın romantik filmi, ''Aşk Yeniden''in yönetmenliğini ise David Frankel üstlendi.

Başrollerini Meryl Streep, Tommy Lee Jones ve Jeff Bridges'in paylaştığı filmde, Kay'ın evlilik hayatını biraz canlandırmaya çalışması ve kocasıyla yeni bir bağ kurma mücadelesi konu ediliyor.