Advertisement

New York Üniversitesi ekonomisti Nouriel Roubini, yatırımdaki bozulmanın etkisiyle, Çin ekonomisindeki sert iniş ihtimalinin 2013'ün sonundan 2014'e kadar artacağını söyledi.

Roubini, Euro Bölgesi'nin yakın zamanda dağılmayacağını, ancak Yunanistan'ın önümüzdeki yıl eurodan çıkma ihtimalinin yüzde 50'den fazla olduğunu belirtti.

Yunanistan'daki depresyonun derinleştiğini söyleyen Roubini, ülkedeki siyasi ortamın bölünmüş olduğunun altını çizdi.

Roubini, ülkedeki sosyal ve siyasi istikrarsızlık, kemer sıkma karşıtı grev ve protestoların, borç krizinin etkilerini artırdığına dikkat çekti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
17 Ekim 2012 Çarşamba, 13:32 Misafir çin'in sert iniş yapması doların değerine bağlı eğer yeni abd yönetimi vergileri artırır savunma ve diğer bütçeleri kısar, cari açığı düşürürse bu olur, aksi halde dolar karşısında elinde kıyetli para bulunduranlar üretime gerek duymaksızın çin mallarını almak ve kullanmak durumundadırlar.
17 Ekim 2012 Çarşamba, 12:41 Misafir çok doğru laf etmişsin kardeşim, kiriz falan hikaye hepimiz bir döngünün parçasıyız,
17 Ekim 2012 Çarşamba, 12:14 Misafir hadi canım sende.kriz kahini..kriz çıktı çıkacak diye yediniz milleti.2012 yılı sonunda diyordun şimdi 2013 sonları oldu.bir ..k olacağı yok.sadece forex de garibanların paralarını alın,fonlarla paranıza para katın gariban gebersin sizin için önemli değil.kahinmiş..