Advertisement

Chapwood Capital Investment Management'ın yatırım yöneticilerinden Ed Butowsky, Barack Obama'nın yeniden ABD başkanı seçilmesini değerlendirerek, yatırımcıların, yönetimin ilk döneminde uygulanan mali ve parasal teşviklerinin sonucu olan enflasyona hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

Obamacare olarak da bilinen yeniden yatırım programı gibi Obama'nın ilk başkanlık dönetimindeki mali teşvik uygulamaları harcamaları artırarak, daha yüksek vergi için altyapıyı hazırladı.

Diğer yandan Fed faizleri sıfıra yakın düzeylere düşürerek, para politikası vasıtasıyla trilyonlarca dolar basarak ekonomiyi destekledi.

ABD'de Newsmax TV'ye konuşan Butowsky, er yada geç enflasyonun geleceğini ve faizlerin de yükseleceğini savundu. Uzun vadeli tahvillerin hızlanan enflasyon ve yükselen faizlerden olumsuz etkileneceğine dikkat çeken Butowsky, "Müşterilerime, uzun vadeli faizlere duyarlı tahvillerden uzak durmalarını söylüyorum" dedi.

Butowsky, ekonominin stagflasyon yaşadığına inandığını belirterek, bunu aşmanın tek yolunun vergileri indirmek olduğunu söyledi.