Advertisement

Seçim öncesinde her iki adayın da oyunu "hak etmediği"ni söyleyerek "protesto oyu" kullanacağını söyleyen Jim Rogers, seçimlerin hemen ardından kehanetlerine devam etti.

Barack Obama'nın parasal politikayı gevşetmeye devam edeceğini ve bu gevşemelerin enflasyonu ateşleyeceğini belirten Rogers, yatırımcıların da buna hazırlanması gerektiğini belirtti.

CNBC'ye verdiği röportajda oldukça karamsar bir tablo çizen ünlü emtia yatırımcısı, "Daha çok enflasyon, daha çok para basımı, daha çok borç ve daha çok harcama olacak" dedi.

Rogers, yatırımcılara ABD tahvillerini ve doları göz ardı ederek altın stoklamasında bulunmalarını tavsiye etti ve "Ne sizin, ne benim, ne de bir başkası için iyi olacak" dedi.

Altına yaptığı yatırımlarla tanınan Jim Rogers, daha önce Fed Başkanı Ben S. Bernanke'nin parasal genişleme politikalarına eleştiriler getirerek, "Bernanke ekonomiden anlamıyor" demişti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
07 Kasım 2012 Çarşamba, 21:17 Misafir rogers çok biliyor. çok bilen çok yanilir. anlaşilan rogers'in çok altini var . altin yükselsinde satayim diye mi düşünüyor. o bir ekonomist değil emtia yatirimcisi . sakin kulak asmayin. onu dinlemeyin. altini körüklemek istiyor bence