Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Dünyanın en önemli müzik ödülleri arasında yer alan Amerikan Müzik Ödülleri, Los Angeles'te düzenlenen törenle sahiplerini buldu; tören BloombergHT ekranlarından canlı izlendi.

Genç şarkıcı Justin Bieber, en büyük ödül kabul edilen ''Yılın Sanatçısı Ödülü''ne layık görüldü.

Bieber, aynı zamanda ''En İyi Erkek Pop Şarkıcısı'' ve ''Believe'' adlı albümü ile de ''En İyi Albüm'' ödüllerini aldı.

''En İyi Yeni Sanatçı'' ödülünün Carly Rae Jepsen'e verildiği gecede, ''En İyi Kadın Pop Şarkıcısı'' ödülü ise Katy Perry'nin oldu.

Maroon 5, ''En İyi Grup'' ödülünü peş peşe ikinci kez kazanırken, Linkin Park geceden ''En İyi Alternatif Rock Grubu'' ödülüyle ayrıldı.

Geçen yıl ''Yılın Sanatçısı'' ödülünü alan Taylor Swift, bu yıl ''En İyi Kadın Country Sanatçısı'' ödülü ile yetinirken, Luke Bryan ''En İyi Erkek Country Sanatçısı'', Lady Antebellum ise ''En İyi Country Grubu'' ödülüne layık görüldü. ''En İyi Country Albüm'' ödülü, Carrie Underwood'un ''Blown Away'' adlı albümüne verildi.

Rap ve hip hop kategorisinde Trinidadlı şarkıcı Nicki Minaj, ''Pink Friday: Roman Reloaded'' adlı albümü ile hem ''En İyi Sanatçı'' hem de ''En İyi Albüm'' ödüllerini aldı.

R&B kategorisinde ise ''En İyi Kadın Sanatçı'' ödülü Beyonce'a, ''En İyi Erkek Sanatçı'' ödülü Usher'e ve ''En İyi Albüm'' ödülü de Rihanna'ya verildi.

İngiliz şarkıcı Adele, geceden ''En İyi Yetişkin Çağdaş Müzisyen'' ödülü ile ayrılırken, ''En İyi Latin Sanatçı'' ödülü de Shakira'nın oldu.

Amerikan Müzik Ödülleri kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için bu kaşam (pazartesi) saat 22.00'de BloombergHT ekranlarında...