Advertisement

İngiltere Başbakanı David Cameron, 18 Ocak'ta Hollanda'da gerçekleştireceği bir konuşmada Britanya'nın Avrupa Birliği (AB) üyeliğini tekrardan görüşme planlarını açıklayarak, daha sonra gerçekleştirilecek referandum için seçmenlerin desteğini kazanmaya çalışacak.

Cameron, ülkenin Avrupa Birliği'nde kalmasını destekleyerek, bazı yerel politika yetkilerini de AB'den almak istediğini belirtti. Başbakan ayrıca Muhafazakar Parti tarafından yapılan AB'yi tamamen terk etme önerisini de "yanlış bir seçim" diyerek reddetti.

Britanya'nın ticaret yapan bir ülke olduğu için kalbinin Avrupa'da olduğunu bildiklerini dile getiren Cameron, "Fakat şu anda her şeyden memnun değiliz, çok fazla müdahale var. İnsanlar bunun yoluna koyulmasını istiyor ve daha fazla söz sahibi olmak istiyorlar. Britanya vatandaşlarını bu sürece dahil etmekten korkmamalıyız" ifadelerini kullandı.  

BU HABERE YORUM YAZ
 
15 Ocak 2013 Salı, 09:59 Misafir nihayet aklın yolunu buldular. ekonomik nedenler gerçekleri görmelerini sağlayacak. ab nin küçük ülkeleri ise ab den ayrılarak daha müreffeh yaşayabileceklerini kendi para ve para politikaları ile sadece teknoloji, finans ve turizm üzerine ekonomi kursalar yeteceğini görecekler. ab, bir alman ve fransız projesidir. şu an avrupa nın 2 dev otomobil üreticisi olarak ab projesinden en karlı ve tüm kaynakların kendilerinde toplandığı 2 ülke de bunlardır. bence bu şartlarda türkiye için de ab hayali bitmiştir. ingiltere nin bugün olmasa da yakın gelecekte ab den çıkacağı kesin bence.ingiltere akıllı