Advertisement

Şirketin net kârı genelde 690 milyon dolara ve hisse başına 3.93 dolara yükselirken, bir önceki yılın rakamları genelde 555 milyon dolar ve hisse başına 3.05 dolar olarak gerçekleşmişti. Bloomberg tarafından görüşleri alınan 6 analistin tahmin ortalaması ise bu yükselişin hisse başına 3.71 dolar olarak gerçekleşeceği yönünde oldu.

Şirket CEO'su Laurence D. Fink, Ekim ayında düşük fiyatlı exchange-traded fonlar (ETF) serisi yaratarak firmanın ABD pazarındaki düşen payını tekrar yükseltmeye çalışmıştı.

Sanford C. Bernstein & Co. araştırma analisti Luke Montgomery, "ETF akışları pozitif oldu ve BlackRock'ın aslında ETF dünyasının çoğunluğunu oluşturduğunu göz önüne alırsak, bunun onlara fayda sağlaması gayet normal" ifadelerini kullandı. Montgomery ayrıca, fonların belirli göstergeleri yakalamasıyla kazanılan performance ödemeleri de Blacrock'ın 4. çeyrekteki kârını artırdığını belirtti.

BlackRock normal ABD işlemlerinin başlamasından önce verilerini açıklarken, geçtiğimiz 12 ay içerisinde hisseleri yüzde 19 değer kazandı.