Advertisement

Federal Housing Finance Agency (FHFA) tarafından yapılan açıklamaya göre konut fiyatları Kasım ayı itibariyle geçen 12 ayda yüzde 5.6 arttı.

FHFA bugün açıkladığı raporunda fiyatların mevsimsel bazda Ekim ayından beri yüzde 0.6 arttığını belirtirken, Bloomberg anketine fiyat bildiren 15 ekonomistin beklentileri ortalaması yüzde 0.7 olarak gerçekleşti.

Yükselen istihdam ve düşük borçlanma maliyetlerinin talebi tetiklemesiyle ABD'de konut fiyatları artış trendine girdi. National Association of Realtors tarafından dün açıklanan verilere göre ise daralan stoklardan dolayı Aralık ayı konut satışları yüzde 1 azalarak yıllık 4.94 milyonluk seviyeye geriledi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
23 Ocak 2013 Çarşamba, 16:57 Misafir abd de, özellikle büyük mega kentler haricindeki tüm yaşam alanlarında 25 - 40 bin dolar arasında gayet güzel nitelikte konutlar bulunmaktadır. üstelik orda kural, evin %20 sini peşin ödersiniz, geri kalanını 5-10-15-30 yıl seçenekler ile herkesin kendi kredibilitesi ile oluşan faiz oranları ile borçlanırsınız, örneğin aylık taksitleri 97 dolardır. burdaki gibi bir aprtman dairesine 350 bin tl ver, 10 yıl ayda 5000 tl ile kredi borçlan yok orda. üstelik diyelim ki bir tarihte vazgeçtiniz evi geri verirsiniz borç-alacak kalmaz. burda bankalar hamudu ile götürüyor, şunların karlılıklarına bakın.