AdvertisementIllinois merkezli şirketten bugün yapılan açıklamaya göre net gelirler genelde 1.38 milyar dolardan ve hisse başına 1.33 dolardan genelde 1.4 milyar dolar ve hisse başına 1.38 dolara yükseldi. Bloomberg tarafından görüşleri alınan ekonomistlerin tahmin ortalaması hisse başına 1.33 dolar olarak gerçekleşti.

McDonald's CEO'su Don Thompson, restaurant zincirinin McDouble ve McChicken gibi 1 dolarlık menü sandviçlerine yönelik reklamların satışların artmasına yardım ettiğini ifade ederken, bunun ABD'li tüketicilerin güveninin zayıfladığı zamana denk geldiğinin de altını çizdi. En az 13 aydır açık olan ABD şubelerinde satışlar 4. çeyrekte yüzde 0.3 yükseldi. Consensus Metrix tarafından yapılan araştırmaya göre ise analistler yüzde 0.5'lik bir düşüş bekliyorlardı.

McDonald's hisseleri New York işlemlerinde yerel saatle 09:33'te yüzde 0.5 ilerleyerek 93.39 dolara çıktı. Hisse geçtiğimiz yıl yüzde 12 değer kaybederken, Standard & Poor's 500 Restaurant Endeksi genelde yüzde 2.6'lık düşüş yaşamıştı.