Advertisement

Ankara Paris Caddesi'ndeki ABD Büyükelçiliği önünde patlama meydana geldi. Patlamanın 2 nolu nizamiye kapısında meydana geldiği bildirilirken saldırının ardından ilk belirlemelere göre 1 güvenlik görevlisi şehit oldu, olay yerinde hayatını kaybeden canlı bombanın ise erkek olduğu bilgisi verildi.

-Müdahale gecikti

Vatan Gazetesi muhabiri ve görgü tanığı Kemal Göktaş konuyla ilgili Habertürk Televizyonuna yaptığı açıklamada patlamanın Paris Caddesi'ne bakan güvenlik kulübesinde gerçekleşmesinin ardından geç müdahale olduğunu, ilk ambulansın olay yerine 15 dakika sonra ulaştığını belirtti.

-Canlı bomba şüphesi

Göktaş, polisin de ilk değerlendirmesi ile canlı bomba olduğu sanılan bir cesedin parçalarına tanıklık ettiklerini belirtirken enkaz altından da ceset göründüğünü bildirdi.

-Dar sokaktaki araçlar müdahaleyi zorlaştırdı

Habertürk Televizyonu'ndan yanısyan canlı görüntüler dar sokağa park etmiş sahibi bulunamayan araçlar nedeniyle güvenlik, sağlık ve itfaiye görevlilerinin an itibarı ile olay yerine ulaşmakta zorluk çektiğini gözler önüne serdi. Ankara Emniyeti olay yeri ile ilgili incelemelerini sürdürürken güvenlik çemberinin genişletilmesinden dolayı haber ekipleri bölgeden çıkarıldı.

-Erdoğan: Henüz bilgim yok

Olayla ilgili bilgisi sorulan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, henüz kendisine olayla ilgili bildirimde bulunulmadığını belirtti.

Devam ediyor...

BU HABERE YORUM YAZ
 
01 Şubat 2013 Cuma, 15:06 Misafir berbat bir durum. ülkemizde asayiş ve güvenlik her yerde mutlak sağlanmalıdır. şiddet ülkemizin hastanelerinin içine kadar girmişken şiddete hala bu kadar tölaranslı olunması kabul edilemez. trafikte, ecde, kışlada, okulda, heryerde bir şiddet. 3 insandan daha fazla olunan heryerde kaos. bu nasıl medeni toplum. yeter artık. insan yetiştirmeye yönelik eğitimi baştan sona yeniden yapılandırmalı, her türlü şiddeti çok ağır cezalandırmalıyız.türkiye nin başkenti ankara da abd elçiliğinin bombalanması ise utanç verici bir hadisedir.şehit polsimize allah rahmet eylesin.