Advertisement

HBO ve Warner Bros. film stüdyoları gibi firmaların ana sahibi olan dünyanın en büyük eğlence şirketi Time Warner Inc., bugün yaptığı açıklamada 4. çeyrek kârının uydu ve kablo TV şirketlerinin ödedikleri fiyatların ardından analistlerin beklentilerinin üzerinde çıktığını belirtti.

Net gelir yüzde 51 artarak genelde 1.17 milyar dolar ve hisse başına 1.21 dolara çıkarken, bir yıl önce bu rakamlar genelde 773 milyon dolar ve hisse başına 76 cent olarak gerçekleşmişti. Bazı ürünlerin dışındaki kazanç ise hisse başına 1.17 dolar çıkarken, Bloomberg anketine katılan analistlerin tahmin ortalaması 1.10 dolarlık bir beklenti yönünde gerçekleşti. Şirket aynı zamanda yaklaşık 4 milyar dolara varan hisse geri alımı yapabileceğini de açıkladı.

Time Warner CEO'su Jeffrey Bewkes, şirketin büyüme stratejisini TV üzerine odaklarken, bu branş şirketin yıllık satışlarının yüzde 60'ından daha fazlasını oluşturuyor. Bewkes, HBO'da yayınlanan "Game of Thrones" gibi maliyetli dizilerin yapımını da hızlandırırken, NCAA basketbol turnuvası gibi bazı büyük spor olaylarının yayın hakları için de anlaşmalar imzaladı.