Advertisement

ABD merkez bankası Federal Reserve, geçtiğimiz Pazar günü hacklendiği yönünde çıkan haberleri bugün doğrulayarak, alt sitelerinden bir tanesinin hackerlar tarafından kırıldığını ve yaklaşık 4,000 banka yöneticisinin iletişim detaylarının çalındığını söyledi.

The Guardian gazetesinin haberine göre Fed sözcüsü tarafından yapılan açıklamada "Federal Reserve, bir web sitesi sağlayıcısından temin edilen üründe yaşanan geçici kırılganlığın istismar edilmesi suretiyle sistemden bilgi elde edildiğinin farkında" ifadeleri kullanıldı.

Fed sözcüsü "Problem ortaya çıkarıldıktan kısa bir süre sonra halledildi ve artık bir sorun oluşturmuyor. Bu olay Fed'in kritik operasyonlarını etkileyen bir şey değil" dedi.

Bu itiraf geçtiğimiz Pazar günü Fed'in web sitesinin "hacktivist" grup Anonymous tarafından hacklendiği iddiaları üzerine geldi. Teknoloji sitesi ZDNet'in haberine göre Anonymous 4,000'in üzerinde ABD'li bankacının log-in bilgileri, referansları, internet protokolleri, adresleri ve iletişim bilgilerini elde etti.