Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Kasımpaşalı futbolcu Elyasa Süme, Fenerbahçe'ye 3-1 yenildikleri maçta hakemin baskıya dayanamadığını ve rakiplerine çok basit bir penaltı verdiğini iddia etti.

Elyasa, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, kaliteli bir takıma karşı oynadıklarını belirterek, ''1-0 öne geçtikten sonra geri çekildik. Doğal olarak baskı yedik'' dedi.

Hakemin seyirci baskısından etkilendiğini ileri süren Elyasa Süme, şöyle konuştu:
''Hakem baskıya dayanamadı, çok basit bir penaltıydı. Ceza sahası içinde, Webo kendisini attı. Biz her zaman rakibi tebrik ediyoruz. Her zaman iyi oynayamıyorsun. Bazen gününde olamıyorsun. Çok güçlü bir rakip. Son dakikalarda büyük baskı vardı. Orada hakem daha sakin kalabilirdi. Hakemin art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Fenerbahçe çok iyi oynadı, çok kaliteli bir maç çıkardı. Taraftarları da istekliydi. Maalesef mağlup olduk.''

Fabian Ernst ise gol attıktan sonra baskı altında oynadıklarını kaydederek, ''Fenerbahçe'nin hak etmediğini söyleyemiyoruz. Çünkü sürekli baskı altında olduk. Belki bizim için erken gol iyi olmadı'' ifadelerini kullandı.