Advertisement

Geçirdiği by-pass ameliyatının ardından 4 ay yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden sanatçı Müslüm Gürses (60), için Teşvikiye Camisi'nde tören düzenlendi.

Gürses'in cenazesi, Cemal Reşit Rey konser salonunda yapılan törenin ardından Teşvikiye Camisi'ne getirildi.
Müslüm Gürses için burada düzenlenen cenaze töreninde eşi Muhterem Nur ve yakınları taziyeleri kabul etti. Ayakta durmakta güçlük çeken Muhterem Nur, daha sonra koluna giren iki kişinin yardımıyla cami avlusunun dışına çıkarıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, bazı milletvekilleri, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gökhan Güney, Selami Şahin, Nuri Sesigüzel, Orhan Gencebay, Adnan Şenses, Ajda Pekkan, Burak Kut, Emrah, Alişan, Ümit Besen, Ebru Yaşar, Kubat, Gülben Ergen, Sezen Aksu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı ile vatandaşın katıldığı törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de çelenk gönderdi.

Camiye Ajda Pekkan ile Adnan Şenses'in uzun süre ağladığı görüldü. Gürses'in sevenleri, tabutun başına gelerek dua etti. Bu sırada kalabalık nedeniyle zaman zaman tartışma yaşandı. Yoğun katılım nedeniyle çok sayıda vatandaş, cami avlusuna giremedi.

Bazı vatandaşlar da cenaze törenini çevredeki binaların penceresinden izledi. Basın mensupları ise bariyerle kendilerine ayrılan bölümden çekim yaptı.

Müslüm Gürses'in fotoğraflarının bulunduğu ''Sen bizim her şeyimizsin'', ''Seni unutmayacağız'' yazılı Dövizler taşıyan törendeki bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Gürses'in cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı.
Gürses'in cenazesinin araca taşınması sırasında kalabalıktakiler, tekbir getirerek ''Müslüm Baba'' şeklinde slogan attı.
Bazı hayranlarının, Müslüm Gürses'in cenazesini taşıyan araca tutunduğu ve aracı uzun süre takip ettiği görüldü.

AA