Advertisement

George Lucas'ın dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı bulunan ve gişe rekorları kıran efsanevi "Star Wars" serisi, kahramanlarını konu alacak bağımsız filmlerle devam edecek.

Disney Üst Yöneticisi Bob Iger, şirket hissedarlarının katılımıyla Phoenix kentinde düzenlenen yıllık toplantıda, Star Wars kahramanlarının bağımsız filmleri üzerinde çalıştıklarını açıkladı.
Iger, bağımsız filmler için hangi kahramanların seçildiği konusunda ise bilgi vermedi.

Senaryoları Lawrence Kasdan ve Simon Kinberg'in yazdığı filmler, 2015 ve 2021 yılları arasında gösterime girecek.

Türkiye'de "Yıldız Savaşları" adıyla gösterime giren serinin yapımcısı Lucasfilm prodüksiyon şirketini geçen yıl 4,05 milyar dolara satın alan Disney, serinin 2015'te tamamlanacak 7. film ile devam edeceğini açıklamıştı.

Iger, serinin 8. ve 9. filmlerinin de 6 yıllık bir süreç içinde tamamlanarak hayranlarının beğenisine sunulacağını belirtti.

-Star Wars

"Bilim-kurgu filmlerinin babası" olarak bilinen Star Wars serisi, tüm zamanların en iyi film serileri arasında yer alıyor.

İlk filmi "IV: A New Hope (Yeni Bir Umut)" 1977'de yayınlanan seri, 1980'de "V: The Empire Strikes Back (İmparator)", 1983'te "VI: Return of the Jedi (Jedi'ın Dönüşü)", 1999'da "I: The Phantom Menace (Gizli Tehlike)", 2002'de "II: Attack of the Clones Klonların Saldırısı)" ve 2005'te "III: Revenge of the Sith Sith'in İntikamı)" ile devam etmişti.

kılıçları ve karakterleri ile seyircisini büyüleyen seri, kitaplar, çizgi romanlar, bilgisayar ve video oyunları, giyecekler ve oyuncakları ile devasa bir pazar yaratmıştı.
4,5 milyar dolar gişe başarısına ulaşan seri, şimdiye kadar en çok kazandıran üçüncü film serisi olarak da tarihe geçmişti.

Serinin en ünlü karakterleri arasında iyiyi temsil eden Jedi ile kötülüğü simgeleyen Sith'lerin yanı sıra Darth Vader, Yoda, Chewbacca, Han Solo, Greedo, Padme Amidala, Yüzbaşı Panaka da yer alıyor.
1977 ve 2005 yılları arasında 25 kez Oscar'a aday gösterilen seri, "En İyi Görsel Efekt", "En İyi Ses Efekti", "En İyi Müzik", "En İyi Kostüm Tasarımı", "En İyi Sanat Yönetmeni" ve "En İyi Kurgu" dallarında 10 Oscar ödülü kazanmıştı. Lucas ise 1973 ve 1978'te iki kez "En İyi Yönetmen" Oscar ödülüne aday gösterilmişti.

AA