Advertisement

Bu yılın başlarında "devasa" bir piyasa çöküşü ihtimalini sevdiğini söyleyen ünlü yatırımcı Marc Faber, şu an sürmekte olan rallinin "kötü bir şekilde" sona ereceğini belirtti.

Hafta başında efsanevi tahvil fonu yatırımcısı Stanley Druckenmiller tarafından yapılan uyarılarla aynı görüşte olduğunu belirten Faber, "Bu [ralli] kötü bir şekilde sona erecek. Fakat Stan'in aksine ben bu yıl kötü biteceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Daha önce dile getirdiği senaryolara olan inancının sürdüğünü de belirten Faber, bu senaryolardan birinde yüzde 20'lik bir düzeltme olacağını savunarak, bunun ardından bir rallinin başlayacağını belirtti. Bir diğer senaryoda ise piyasaların 1987 ve 2000 yıllarının başında görülen keskin rallilerin ilerleyen zamanlarda büyük düşüşlere dönüştüğü paterni tekrarlayabileceği uyarısında bulundu.

BU HABERE YORUM YAZ
 
10 Mart 2013 Pazar, 17:36 Misafir amma buyuttunuz. menfaati nerdeyse o yone esen bir ruzgar. ekonomi kin elinde belli. neden fazla odesin silkeleyip ucuza alip pahaliya satmak varken. salliyor
10 Mart 2013 Pazar, 16:12 erdal keklik faber gecen senden beri kotu dusunuyor ama dunya ekonomisi yavasda olsa duzeliyor. bene ekonomini duzeliceni dusunyorum neden eyer niike 10000 altin dusmese hic bir sey olmas ama suda var avrup birli catagi ne olaca cok dikat etmek lazim.
Kapat