Advertisement

ABD endeks vadelileri özel sektör istihdamının beklentilerin altında büyüdüğünü gösteren veriler sonrasnıda çok değişiklik göstermeye Standard & Poor's 500 Endeksi'nin tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın bir yerde kalacağı sinyalini verdi.

Monsanto Co. yıl geneli kazanç beklentilerini artırmasıyla beraber yüzde 1 ilerledi. Zynga Inc., Birleşik Krallık'ta gerçek parayla oynanan online kumar pazarına gireceğini açıklamasının ardından yüzde 12'lik ralli gerçekleştirdi. ConAgra Foods Inc. 3. çeyrek kârının analistlerin beklentileri altında kaldığını açıklamasıyla berbaer yüzde 3.8 düştü.

S&P 500 Haziran ayı vadelileri New York saatiyle 08:26'da yüzde 0.1'den daha az yükselerek 1,564.7 puana ulaşırken, gün içerisinde yüzde 0.2'ye varan artışlar kaydetti. Dow Jones vadeli kontratları ise 5 puan düştü ve 14,579 oldu.

Zürih'te bulunan Swiss & Global Asset Management Ltd. portföy yöneticisi Alexandra Walker-Ott, "İstihdam piyasası gelişiyor ve bu da yüzde 70'i tüketiciye bağlı olan ABD piyasasına yardımcı oluyor. ABD diğer piyasalara oranla daha iyi bir pozisyonda" yorumunu yaptı.

New Jersey merkezli ADP Research Institute tarafından bugün açıklanan bir rapora göre özel şirketler Mart ayında istihdamı 158,000 artırdı.