Advertisement

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ''Türkiye 2023 hedeflerini gerçekleştirecekse mutlaka finans piyasalarını derinleştirmesi gerekiyor'' dedi.

Bakan Şimşek, Borsa İstanbul AŞ'nin Çırağan Sarayı'ndaki gala yemeğinde yaptığı konuşmada, Borsa İstanbul'un sadece isim değişikliği değil, arka planda Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın başkanlığında geliştirilen büyük bir derinliğe sahip olduğunu söyledi.

Amaçlarının Türkiye'deki finans piyasalarını derinleştirmek olduğunu aktaran Şimşek, ''Türkiye 2023 hedeflerini gerçekleştirecekse mutlaka finans piyasalarını derinleştirmesi gerekiyor. Ölçek büyütmeden dünyada yoğun rekabetin yaşandığı bir ortamda devam etmek kolay değil. Ölçek büyütmenin önemli kanallarından bir tanesi de sermaye piyasalarında değişim. Firmalarımızın uzun vadeli makul bir maliyetle fonlara erişmesi önemli'' şeklinde konuştu.

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
05 Nisan 2013 Cuma, 14:57 Misafir bir de damga vergisi, bsmv, kkdf gibi dogru durust tahsılatı olmayan vergileri de kaldırmalı. bunlar finans merkezi olmaya engel vergilerdir. yabancı her imzaladığı evrakta damga vergi vergisi olduğunu bilirise buralara gelmezzz.