Advertisement

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında Lazio karşısında aldıkları 2-0'lık galibiyete ilişkin, ''Avantaj sayılabilecek güzel bir skor aldık. Ancak karşımızda güçlü bir ülkenin güçlü takımlarından biri var'' dedi.
Maçtan sonra düzenlenen toplantı için basın odasına geldiğinde Türk gazetecilerin alkışlayarak tebrik ettiği Kocaman, ''Henüz bir şey kazanmadık'' karşılığını verdi.
Güçlü bir takıma karşı oynadıklarını ifade eden Kocaman, maçın ilk yarısının tam olarak istedikleri gibi gitmediğini kaydederek, şöyle devam etti:
''Maçın bütününü değerlendirmek gerekirse 2-0 ile elemeli turlar için avantaj sayılabilecek çok güzel bir skor aldık. Temel amaç, gol yemeden ikinci maça gitmekti. Bir avantaj sahibiyiz. Ancak karşımızda çok güçlü bir ülkenin güçlü takımlarından biri var. İkinci maç da son derece yüksek bir enerji ve yüksek ciddiyet isteyen bir maç haline geldi. 8 takım da kupayı istiyor. Ancak 8'i için de kolay olmayacak.''
Lazio'nun 10 kişi kalmasını iyi değerlendirdiklerini vurgulayan Kocaman, kontrolü ele aldıklarını, oyunu kenarlara doğru genişlettikçe pozisyona girme sayısını artırdıklarını ve rakibi kendi sahasına doğru ittiklerini belirtti.
Webo ile ilgili bir soru üzerine Kocaman, ''Transferler insana yapılan yatırımdır. Umutlar her futbolcu için var. Bunu sağlayanlar oluyor, sağlayamayanlar oluyor. Webo, umutlarımızı, beklentilerimizi karşılayan ve bundan sonra da karşılayacak ciddiyette bir oyuncu. Kendisi ve takımı adına, umarım böyle devam etsin'' diye konuştu.
Lazio Teknik Direktörü Vladimir Petkovic'in, Fenerbahçe'den bu performansı beklemediğini söylediği ifade edilerek yöneltilen, ''Fenerbahçe bugün performansının üzerine mi çıktı?'' sorusunu Aykut Kocaman, şöyle yanıtladı:
''Maçı ikiye bölmek lazım. İlk yarısı istediğimiz gibi değildi. Topa sahip olduğumuz düşünülebilir ama daha sabırlı olmamız ve daha fazla koşmamız gerekiyordu. Zorlama driplingler ve paslarla hatalar yaptık, kalemizde tehlikeler yaşadık. İkinci yarı kırılma anı kırmızı kart görmeleri oldu. İkinci maçı da düşünürken yaptıklarımızı ve karşılaştıklarımızı yan yana getireceğiz. Kırmızı kartı unutmamak gerekir. Kendimizi bir yere koyarken onu atlarsak yanılgı olur.''
Bu arada, Fenerbahçe'nin aldığı galibiyet bugün doğum günü olan Aykut Kocaman için hediye oldu.