Advertisement

Ünlü uluslararası yatırımcılardan Marc Faber, yaptığı bir açıklamada Standard & Poor's 500 Endeksi'nin yeni zirvelere yükselebileceğini fakat bunun yalnızca bir kaç hissenin gösterdiği iyi performansla olacağını ve çünkü bir çok hissenin aslında değer kaybederek en yüksek seviyelerinin oldukça altında olduğunu dile getirdi.

CNBC'ye verdiği röportajda Faber, "Eğer daha fazla zirveye gitmeye devam edersek, bu yılın ikinci yarısında bir zamanda bir çöküş ihtimali veya olasılığı daha da yüksek olur" dedi.

Faber ayrıca "Her gün Oracle ve Federal Express gibi bazı önemli hisseler değer kaybediyorlar. Johnson & Johnson, Wal Mart veya Procter&Gamble gibi bazı hisseler bizi yukarıya taşıyabilir mi? Büyük ihtimalle" ifadelerini kullandı. Faber şu anda piyasada "aşırı alım" olduğunun altını çizerek, "Şu an hisse almak için doğru bir zaman olduğunu sanmıyorum" yorumunu yaptı.

ABD ekonomisine yönelik gözlemleri hakkında da konuşan Faber, ülke ekonomisinin şu an "çok zayıf" bir durumda olduğunu belirtti ve bunun çok fazla para basılması ve Fed'in çok fazla tahvil alımı yapmasına bağladı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
09 Nisan 2013 Salı, 11:01 Misafir faber gayet gerçekçi konuşuyor çünkü hisseye yatırımcı gözüyle bakıyor spekülatif yükselişlerin kalıcı olmayacağını ekonomininin daha sağlam ve üretim ve tüketimin birbirini desteklediği reel ekonominin daha önemli olduğunu bilecek bir yaşta bulunuyor.sağlık fedakarlık ister dengeli bir beslenme irademize hakim olma her önümüze gelene saldırmama ve fazlalıklarımızdan kurtulma bunların aynısını küresel ekonomiye uygulayın gelecek projeksiyonlarınızı buna göre yapın yoksa sağlığınızı bozupta iyileşmek için uğraşır durursunuz.herkese saygılar.
09 Nisan 2013 Salı, 09:42 Misafir fabere inanma.mobiusa inanma..hangisine inanacağız peki..
08 Nisan 2013 Pazartesi, 21:00 Misafir faber'e i̇nanmayin borsaya yatirim yapilmasini i̇stemi̇yor. çünkü borsalarda yatirimlari olmadiğina emi̇ni̇m. hep laf i̇le pi̇yasalari yönlendi̇rmeye çalişiyor. pes