Advertisement

 Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, 3-0 yenildikleri Bursaspor maçına ilişkin, "Bu akşam sezonun en kötü futbolunu ortaya koyduk" dedi.
Aybaba, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, yeşil-beyazlı ekip karşısında kazanmaya dönük bir hamle yapamadıklarını söyledi.
Rakiplerinin, karşılaşmaya kendilerinden daha iyi konsantre olduğunu dile getiren Aybaba, şöyle devam etti:
"Bu akşam, sezonun en kötü futbolunu ortaya koyduk. Bursaspor ise tam aksine maçı kazanmayı çok istedi. Böyle olunca sonuç kaçınılmaz oldu. Futbolda böyle şeyler olur. Bu oyuncu arkadaşlarımız bir sürü başarılar yaşattı, maçlar kazandı. Bu durumdan nasıl dönülür? Bunun için yarından itibaren çalışmalara başlayacağız."
Aybaba, bir gazetecinin, "Farklı bir kadroyla çıktınız. Maç sonunda 'hata yaptım' diyor musunuz?" sorusunu yanıtladı.
Kadroyu, antrenmanlarda düşünüp planlayarak oluşturduklarına işaret eden Aybaba, "Bu planlamanın sonu iyi olur, kötü olur. Onun da sorumlusu biziz" diye konuştu.
Aybaba, toplantı odasından ayrılırken bir gazetecinin, "Daha önce kötü gidişatlarda 30. dakikada oyuna müdahale ediyordunuz. Bu sefer neden geç müdahale ettiniz?" diye sormasının ardından yeniden yerine oturdu. Bu sırada bir kameramanın, "Hocam, kameralara dönerek konuşur musunuz?" demesi üzerine Aybaba, "Olur. Yerime oturayım, kameralara döneyim. Başka şeyler de yapayım mı?" diyerek tepki gösterdi.
Soruyu, mevcut kadroyu en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını ve basın mensuplarının, mevcut kadronun nasıl olduğunu kendisinden iyi bildiklerini söyleyerek yanıtlayan Aybaba, daha sonra toplantı odasından ayrıldı.

-"Taraftarlarımızı üzdüğümüz için üzgünüz"

Filip Holosko da çok kötü oynadıklarını ve bunun sonucunda Bursaspor'un, sahadan net bir skorla galip ayrıldığını bildirdi.
Bursaspor'un, kendilerinden daha üstün oynadığını anlatan Holosko, "Bursaspor, taraftar desteğiyle haklı bir galibiyet aldı. Taraftarlarımızı üzdüğümüz için üzgünüz" ifadesini kullandı.
Oğuzhan Özyakup ise net bir skorla maçı kazanan yeşil-beyazlı ekibi tebrik etti.

AA