Advertisement

Altının her daim dünyanın bir yerinde yükseliş trendinde olduğuna dikkat çeken Tangent Capital Partners'ın kıdemli yönetici direktörü James Rickards, yatırımcıların altın ve Döviz stratejisini birleştirerek kâr edebileceğini belirtti.

Kur Savaşları: Bir sonraki küresel krizin inşası" adlı çok satan kitabın yazarı Rickards, "Altın her zaman bir yerlerde ralli yapıyor; mesela şu an yen tabanında ralli yapıyor. İsterseniz yen satıp, altın alabilirsiniz" dedi.

"Günün sonunda altına döneceksiniz. Dolarla fiyatlanan altın bu yıl çok fazla şey yapmayacak, ancak bu yılın sonu ya da 2014'te dolar-altın'da hareketlenme bekliyorum" diyen Rickards, yatırımcıların bu arada altınla başka yerlerde kazanç sağlayabileceğini söyledi.

Rickards, parasal genişlemenin altın fiyatları üzerinde yalnızca "bükme" etkisinin olduğunun altını çizerek, şu an dünyadaki en büyük prgramın, Fed'in de karşısında olan deflasyon olduğunu söyledi.

Kıdemli analist, "Altının değeri hiçbir zaman değişmez. Sadece para birimleri yön değiştirir" ifadeleriyle dikkat çekti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
14 Nisan 2013 Pazar, 22:08 Misafir yukari dogru ralli oldugu gibi asagi dogruda ralli olabilir 30 tl den 3 yilda 109 tl ye cikti suanda 109 tl den 60-70 tl civarlarina geri donuyo hicbisey sonsuza kadar yukselmez inis cikislar gayet dogal
12 Nisan 2013 Cuma, 14:54 Misafir ağustostan sonra başlıcak gibi bu ralli...mayıs haziranda hafif bir toparlanma olabilir herkez sabırlı olmalı aceleci davranmamalı...