Advertisement

Akaryakıt dağıtım şirketleri benzin ve motorin satış fiyatlarında litrede 7-9 kuruş arasında indirim yaptı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, yapılan fiyat değişikliğiyle Ankara, İstanbul ve İzmir'de litresi 4,65-4,63 lira arasında satılan 95 oktan kurşunsuz benzin 4,58-4,57 liraya, 4,10-4,08 liraya satılan motorin ise 4,02-4,00 liraya indi.

Akaryakıt ürünlerinin perakende satış fiyatları, dağıtım şirketlerinin maliyetine ve rekabet şartlarına, illere ve söz konusu şirketlere göre litrede birkaç kuruş farklılık gösterebiliyor.

BU HABERE YORUM YAZ
 
19 Nisan 2013 Cuma, 06:27 Misafir artik utanmada kalmadi halen dunyanin en pahali petrolu bizde niye mi ? devletin cebimize en iyi el attigi yer petrol,niye mi?cunku butce acigini en iyi ordan kapiyor ?niyemi ?cunku bizim ulkemizde arabaya binmek luks cocugunu hastaneye sirtinda gotur onlara ne araba varsa luks yasiyon demektir hem cebimizdeki parayi nasil alacak devlet alipta doguda dagitacak.disardaki hirsizin sucu ne,hergun benden once cebime devletin eli giriyor ve hic cikmiyor.devlet dagittigi paralari komurleri beyaz esyalari doguda alamadigi elektrik su paralarini nerden cikaracak tabii ki vergisini odeyenlerden
18 Nisan 2013 Perşembe, 16:27 Misafir ham petrol fiyatlarındaki düşüşle oranlandığında bu haber aslında "akaryakıttan alınan vergi oranları artırıldı" şeklinde olmalıydı.
18 Nisan 2013 Perşembe, 11:42 Misafir benzin ve mazot turkiyede hicbir zaman dusmez cunku devletin vergiyi en kolay toplayabildigi kaynak orasi vergi sisteminde duzen ve kazanca gore vergi aliminin gelmesinede en az 20 yil daha var