Advertisement


Alkol ve tütün mamülleri  ile ilgili düzenlemeleri de içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

Buna göre  sigara ve diğer tütün ürünlerinin, özel araçların sürücü koltuklarında da içilmesi yasak olacak.
Tütün içermeyen ancak tütün mamulünü taklit eder tarzda kullanılan bitkisel nargile ve bitkisel sigara, tütün ürünü kabul edilecek.
Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkındaki Kanunu'nun cezaları gerektiren fiillerin bir yıllık dönemde tekerrürü halinde idari para cezası bir kat; ikinci tekerrürü halinde iki kat artırılarak verilecek. Aynı dönemdeki üçüncü tekerrürde de işyeri on günden bir aya kadar kapatılacak.

BU HABERE YORUM YAZ
 
23 Mayıs 2013 Perşembe, 14:09 Misafir süper bir karar, trafik kazalarının en büyük nedeni cep telefonu kullanan veya sigara içen sürücülerdir.
23 Mayıs 2013 Perşembe, 10:15 Misafir özel alan sayılan araç içine müdahale yapılamaz, üçüncü sahış ve/veya kamuya zarar verme söz konusu değil. sigara, keyif verici/uyuşturucu değildir. bir adamın(!) karşı olması ile yasaklama getirilemez. bu madde yargıdan döner.