Advertisement

Gezi Parkı için düzenlenen eylemlerin 5. gününde polis 15.40'ta geri çekilmeye başladı, 10 binlerce kişi Taksim Meydanı'nı doldurdu. 

Baz istasyonlarındaki yoğunluk nedeniyle telefon görüşmeleri sekteye uğrarken internet yoluyla bilgi akışı da henüz sağlanamıyor.

Bununla birlikte Gezi Parkı içerisinde molotof kokteyli ile yakılan çöpler havada kesif bir koku ile birlikte kara duman oluştururken Park ile Divan Otel arasında kalan kısımda havaya atılan gaz ise bu alandakileri zor durumda bıraktı.

-CHP mitingini iptal etti

CHP'nin bugün 16.00'da Kadıköy'de gerçekleştireceği mitingini iptal etmesiyle Kadıköy'den Beşiktaş'a deniz yoluyla geçen gruplar Maçka ve Harbiye üstünden Taksim'deki gruplara katılmayı sürdürüyorlar.

CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP'li grup da an itibarı ile Taksim'de bulunuyor.

-Taraftarlar Dolmabahçe tarafından akıyorlar

Dolmabahçe tarafında ise Siyah - Beyazlı, Sar - Kırmızılı, Sarı Lacivertli ve Yeşil - Bayazlı forma giymiş gruplar Taksim'e doğru yönelmiş durumdalar.

 

 

BU HABERE YORUM YAZ
 
02 Haziran 2013 Pazar, 14:04 Misafir inşallah orda istanbul un medeni kentlere yakışan büyük bir meydan ve avrupanın en büyük yayalaştırılmış kent meydanı tarihi dokusu, müzesi, opera binası ile ortaya çıktığında umarım bugünleri anımsar utanırsınız. türkiye büyük ülke olma yolunda bir vizyon ile ilerlerken bütün dünyada bitmiş ancak türkiye de bir türlü bitememiş komnist kuşaktan çektiğini hiçbir şeyden çekmemiştir. onlar istiyorlar ki sadece "kemalizm" olsun, biz onla yaşar karnımız doyururuz. siz kuzey kore istiyorsunuz. ama türkiye bir daha o dar elbiseyi giymeyecek. istiyorsunuz ki ortalık yansın ülke bitsin. gafilsiniz.