Advertisement

ABD'de ölüm hücresinde kaldığı süre boyunca kaleme aldığı üç kitabı yayımlanan ve blogunda yazmayı sürdüren William Van Poyck'un (58) idam cezası infaz edildi.

Arkadaşı James O'Brien'ı hapishaneden kurtarmak amacıyla cezaevi aracına pusu kurarak gardiyan Fred Griffis'in ölümüne neden olan Van Poyck, Florida cezaevinde zehirli iğneyle idam edildi. Son sözleri "Beni özgür bırakın" olan Van Poyck, hayatını kaleme aldığı kitabında amacının sempatik görünmek olmadığını ifade etmişti.

Olayda, cezaevi aracının anahtarını çalılıkların içine atan gardiyan Griffis vurulmuş, kaçan Van Poyck ve arkadaşı yakalanmıştı. Van Poyck, ısrarla tetiği çekenin kendisi olmadığını ve jürinin tüm hikayeyi dinlemediğini vurgulamıştı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
13 Haziran 2013 Perşembe, 12:08 Misafir görüyor musunuz; kamu düzeni orda ne kadar önemli. kamu düzeninden asla ve asla taviz verilmez. hala ölüm cezası var. suç cezasız kalıp, mağdur edebiyatı yapıldıkça ve toplumca suçluya destek verildikçe o ülkede yasa ve kamu düzeni olmaz, şiddet eksik olmaz. demekki eğitime bu konu önemli bir şekilde yerleştirilmeli.