Advertisement

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Gezi Parkı protestolarının devamı halinde İstanbul'un iddialı kentsel gelişim planının olumsuz yönde etkileneceğini belirtti.

Moody's tarafından bugün yayınlanan bir raporda, yaklaşık 2 haftadır devam eden protestoların şiddetlenmesi halinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Baa3 olan notu üzerinde negatif etki yapabileceği belirtilerek, "İstanbul'un büyük yatırım gereksinimi için varlık satışlarıyla kendini finanse etme yeteneği olumsuz etkilenecek" denildi.

Protestoların Türkiye'nin turizm sektörü üzerinde olumsuz etkileri olmasının muhtemel olduğu bilgisine de yer verilen raporda, protestoların devamının, İstanbul'a doğrudan yabancı yatırımları ve İstanbul Büyükşehir Belediyes'ne ait varlıkların çekiciliğini azaltabileceğine işaret edildi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
13 Haziran 2013 Perşembe, 14:16 Misafir basit eylemler yüzünden ülkemizi sanki kaos ortamındaymış gibi lanse eden iç ve dış medyanın amacı ülkemizin itibarını zedelemek ve ülkemize gelmesi muhtemel sermayeyi başka ülkelere kaydırmak.