Advertisement

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu aşamadan itibaren şiddet kullanan, şiddeti bir araç olarak benimseyen hiç kimseye, hiçbir örgüte müsamaha gösterilmesi söz konusu değildir. Bütün bu olayların ilk tespitlere göre devlete maliyeti, şu an itibariyle 100 trilyonu aşmış vaziyette. Kimin parası bu? Milletin değil mi? Burada fakir fukaranın garip gurebanın hakkı yok mu?" diye sordu.

Erdoğan, partisinin haftalık grup toplantısının açılışında partililerine seslendi.

Erdoğan, "Bu kadar insanın Kazlıçeşme'ye toplanması, milletimizin olaylara karşı tepkisini net bir şekilde yansıttı. Mitinge dağılanlar kimseye rahatsızlık vermeden dağıldı. İşte demokrasi bu" açıklamasında bulundu.

"Bize sürekli Taksim'de toplanan insanların mesajını aldınız mı diye soranlar, acaba Sincan'daki yüzbinlerin, Kazlıçeşme'deki bir milyonu aşan insanın mesajını alabildiler mi?" sorusunu yönelten Erdoğan, "İçerideki hainler, dışarıdaki işbirlikçiler, eğer Türkiye'nin gerçek fotoğrafını görmek, gerçek hissiyatını anlamak istiyorlarsa buyursunlar bu hafta Kayseri'ye Erzurum'a, Samsun'a baksınlar" dedi.

Erdoğan, ''Yaptırdığımız kamuoyu araştırmasında gördük ki Gezi Parkı'nın içinde olanların yüzde 76'sı CHP'ye oy vermiş ve CHP yanlısı. Yüzde 16'sı' BDP, yüzde 1,2'si AK Parti, yüzde 1,2'si MHP. Tablo bu." açıklamasında bulundu. ai

"Faiz lobisinin kuklası olanlar ne kadar emek taraftarıysa işte bunlar da o kadar emek taraftarıdır." diyen Erdoğan, "Neyse ki maske artık düştü. Kimin ne olduğunu artık milletçe gördük. Dün asla bir araya gelemeyenlerin, yarın asla bir araya gelemeyeceklerin, aynı mahfilden emir alarak nasıl bir araya geldiklerini hem Türkiye hem dünya görmüştür. Ulusalcılarla bölücülerin kardeşliğini, faşistlerle sosyalistlerin muhabbetlerini, sözüm ona dindarlarla din düşmanlarının ittifakını, bunların nasıl aynı yerden talimat alıp, aynı hedefe saldırdıklarını artık herkes görmüş anlamıştır" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu oyun artık bozulmuştur. Bu oyunu önce millet ardından milletin hükümeti, milletin partisi olan AK Parti bozmuştur" dedi.

Erdoğan, "10 yıl önce acaba şu söylenenler, şu yapılanlar, şu atılan adımlar yapılabilir miydi bu ülkede? Bunların kadir kıymet diye bir şeyi yok. Bütün bunları gerçekleştiren bir iktidara karşı, şu atılan adımların hepsi ortada. Onlar ne yaparsa yapsın, biz özgürlüğü kazanmanın bedeli ne olursa olsun, bu bedeli ödeyerek özgürlük mücadelesini kazanacağız" dedi.

"Polisimiz, kanunun kendisine verdiği yetki dairesinde, bundan böyle hiçbir hukuksuzluğa göz yummayacak, gerekeni yapmaya devam edecektir. Polisimizi daha da güçlendireceğiz. Her yönüyle daha da güçlendireceğiz. Ki bütün bu olaylar karşısında çok daha müdahale gücünü artıracağız" diyen Erdoğan, "Meclis'te muhalefeti başaramayan, sokaktaki vandalların arkasına sığınmış, polisle göstericiler arasında durmayı muhalefet yapmak sanmışlardır" açıklamasında bulundu.

"Elbette bu olayları inceliyor, inceleyeceğiz, araştıracağız." diyen Erdoğan, "Arkasında kimlerin olduğunu, kimlerin lojistik destek sağladığını, kimlerin provokasyon yapıp şiddet uyguladığını tek tek hukuk dairesinde belirleyeceğiz. Ancak bu olayları da tüm boyutlarıyla analiz etmeye, tüm katmanlarını ortaya çıkarıp sorunları da çözmeye devam edeceğiz" bildiriminde bulundu.

BU HABERE YORUM YAZ
 
19 Haziran 2013 Çarşamba, 10:27 Misafir eylem bahane ̇alkol şahane
18 Haziran 2013 Salı, 13:26 Misafir korkuyorlar artık tehdit şantaj bunu gösteriyor bundan sonra rahat uyumak yok